W Andrychowie koncertowy listopad. Pod szyldem Fabryka Muzyki Niezwykłej wystąpi tu m.in. Piotr Machali
Kowalska, Machalica i Lady Pank. Koncertowy listopad w Andrychowie

W Andrychowie koncertowy listopad. Pod szyldem Fabryka Muzyki Niezwykłej wystąpi tu m.in. Piotr Machalica, Kasia Kowalska oraz Lady Pank. Zobaczymy i posłuchamy też twórców, który chcą pokazać swoje możliwości szerszej publiczności.

Andrychowski Ogólnopolski Festiwal Fabryka Muzyki Niezwykłej cieszy się niesłabnącą popularnością od kilkudziesięciu lat i jest immanentną częścią miejskiego symbolu kultury - wpływa pozytywnie na wizerunek miasta, budując jego tożsamość i aktywizując mieszkańców, jest również rozpoznawalnym wydarzeniem na kulturalnej mapie Polski. Impreza przyciąga uczestników i widzów z całego kraju, co roku pojawiają się na niej spore gwiazdy, jest też okazją dla twórców aby zaprezentować swoje możliwości. W festiwalu mogą wziąć udział soliści i zespoły z własnym akompaniamentem, nie młodsi niż 16 lat.

Do 9 listopada trwa nabór wykonawców. W ubiegłym roku pierwszą nagrodę zdobyła formacja The Camel Trio, drugą Karolina Hozer z Rybnika (na gitarze towarzyszył jej Tadeusz Kolorz, a na fortepianie Patryk Szymborski). Trzecia nagroda powędrowała do wrocławskiego duetu: "Not For Sale", który tworzą Agata Gazduła - śpiew, autorka muzyki i tekstów oraz Robert Mojrzesz - gitara klasyczna i opracowania muzyczne. Jury postanowiło również przyznać dwa wyróżnienia: Irenie Salwowskiej-Hajdasz z Sadkowa oraz Robertowi Cichowiczowi z Łomży. Jak będzie w tym roku? Zobaczymy.

Konkurs odbędzie się 19 listopada. Laureaci głównych nagród zostaną zaproszeni do występu podczas recitalu Piotra Machalicy "Mój ulubiony Młynarski".

 

Tydzień później, 26 listopada w ramach festiwalu wystąpią Kasia Kowalska oraz Lady Pank. Jako support wystąpi zespół Besides.

Koncerty odbędą się w Miejskim Domu Kultury oraz w hali sportowej. Trwa sprzedaż biletów ( Piotr Machalica po 40 i 50 zł), Lady Pank i Kasia Kowalska (w przedsprzedaży po 50 zł i 80 zł).

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.