Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci niepełnosprawnych „Dać Szansę” zorganizowało II Wado
To gala dla tych, którym leży na sercu los drugiego człowieka

Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci niepełnosprawnych „Dać Szansę” zorganizowało II Wadowicką Galę Wolontariatu dla tych, którym  leży na sercu los drugiego człowieka.

W niedzielę (5.11) w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury spotkali się ludzie, którym leży na sercu los drugiego człowieka -  byli to wolontariusze. Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci niepełnosprawnych „Dać Szansę” zorganizowało II Wadowicką Galę Wolontariatu.

Tegoroczna fala stała się niepowtarzalną okazją do zaprezentowania działalności wolontariuszy działających na terenie dwóch powiatów: wadowickiego oraz oświęcimskiego. Niedzielne popołudnie wypełnione było pięknymi opowieściami wolontariuszy, zdjęciami upamiętniającymi ich szeroką działalność, wspomnieniami oraz planami na przyszłość.

Zaprezentował  się też Koła Wolontariatu działające przy 11 okolicznych szkołach oraz Centrum Wolontariatu powołane przy Stowarzyszeniu Dać Szansę. Uroczystość rozpoczęła prezes stowarzyszenia Bogumiła Jończyk oficjalnym powitaniem wszystkich osób przybyłych oraz podziękowaniem za tak liczne uczestnictwo w wydarzeniu.

Najważniejszymi elementami niedzielnego spotkania były prezentacje przygotowane przez Wolontariuszy z poszczególnych szkół:

•    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 im. ks. prof. Józefa Tischnera;
•    Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Andrychowie;
•    Zespół Szkół nr 2 w Choczni;
•    Zespół Szkół im. Janusza Korczaka w Łączanach;
•    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach;
•    Zespół Szkół Publicznych nr 2 w Wadowicach;
•    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Brzeźnicy;
•    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Bachowicach im. ks. Franciszka Gołby;
•    Zespół Szkół im. 12 Pułku Ziemi Wadowickiej w Jaroszowicach;
•    Zespół Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej;
•    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Tomicach.

Po zakończonych prezentacjach, nastąpiło uroczyste wręczenie podziękowań dla Opiekunów Kół Wolontariatu za ich szczególny wkład w promowanie wśród młodzieży idei wolontariatu. Doceniono wszystkich wolontariuszy, którzy z wielkim zaangażowaniem, uśmiechem, otwartymi dłońmi i sercem niosą bezinteresowną pomoc innym.

Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym województwa Małopolskiego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.