Spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 56 Pułk Piechoty Wadowice oraz wykład dra Konrada Meusa,
Szykuje się listopad z historią w WCK

Spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 56 Pułk Piechoty Wadowice oraz wykład dra Konrada Meusa, podsumowanie projektu Wadowicka Szkoła Genealogów a także wykład z dr Joanną Lubecką z krakowskiego IPN: listopad w WCK będzie stał pod znakiem historii.

Jak już informowaliśmy, w czwartek (9.11) o godzinie 17:00 w sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury odbędzie się spotkanie z Grupą Rekonstrukcji Historycznej 56 Pułk Piechoty Wadowice. Wykład, połączony z prezentacją mundurów i uzbrojenia c.k. armii austriackiej  otworzy jednocześnie nowy regionalistyczny cykl "Wadowickie Spotkania z Historią", którego pomysłodawcą jest dr Konrad Meus. Przez kolejne sześć miesięcy odbywać się będą spotkania z ciekawymi ludźmi – pasjonatami historii lokalnej, genealogami i kolekcjonerami.

Z kolei we wtorek 14 listopada o godzinie 17:00 również w sali kameralnej WCK odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt Wadowicka Szkoła Genealogów, który przez ostatni rok realizowało Muzeum Miejskie. Podczas niego zaprezentowany zostanie portal wadowiczanie.pl – połączenie archiwum społecznościowego, forum historycznego i słownika biograficznego, którego celem jest gromadzenie informacji o mieszkańcach Wadowic żyjących na przestrzeni wieków.

Ostatnie wydarzenie listopada, który jak widać będzie stał w WCK pod znakiem historii, to spotkanie z dr Joanną Lubecką z krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej, która 30 listopada o godzinie 17:00 w siedzibie Muzeum Miejskiego (ulica Kościelna 4) opowie o kulisach procesu norymberskiego. Wykład "Jednooka Temida. Niemieckie (nie)rozliczenia ze zbrodniami II wojny. Proces Norymberski w świetle prawa i ówczesnej sytuacji międzynarodowej" współorganizowany jest z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Krakowie i Ośrodkiem Myśli Politycznej.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.