W Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz trzeci odbył się Orszak Świętych „Holy Wins” i bal tym raze
Taki orszak i bal tylko w Kalwarii. To alternatywa dla Halloween

W Kalwarii Zebrzydowskiej już po raz trzeci odbył się Orszak Świętych „Holy Wins” i bal tym razem u św. Alberta. Pomysłodawcą jest Ognisko Misyjne „Za rękę z Karolem”, spotkanie wspiera Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej. Zgromadziło ono dużą grupę dzieci.

Zabawę poprzedziła msza odprawiona w kościele parafialnym, po mszy dzieci przebrane za świętych przeszły w „Orszaku Świętych” ulicami Kalwarii Zebrzydowskiej do Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego, gdzie odbył się Bal u św. Alberta.

Orszakowi towarzyszyły też relikwie świętych, zapalone pochodnie oraz śpiew przy akompaniamencie gitar. Co roku korowód świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażują się całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych.

Szkolna sala w której odbył się bal została starannie udekorowana, oczywiście nie zabrakło obrazów świętych. Były zabawy i tańce, odbyły się konkursy i rozdano nagrody.

Przyznano też nagrody za wykonane stroje, ks. proboszcz Wiesław Cygan wybrał w nawiązaniu do Roku Fatimskiego dzieci z Fatimy: Łucję, Hiacyntę i Franciszka, nagroda Burmistrza przypadła św. Faustynie.

Głównymi organizatorami i pomysłodawcami tego spotkania był ksiądz Lesław Kaczmarczyk oraz pani Bernadeta Słonina. „Holy Wins” to alternatywny dla Halloween pochód, w którym wierni w radosny sposób przypominają o tych, którzy są już w niebie, czyli o wszystkich świętych. Co roku korowód świętych w Kalwarii Zebrzydowskiej angażuje całe rodziny w przygotowanie strojów i atrybutów świętych.

Pochód ma pokazywać inne oblicze uroczystości Wszystkich Świętych, jest także alternatywą dla Halloween.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-3 #1 Gość 2017-10-26 18:00
Wielkie brawa dla tych ludzi za promowanie dobrych chrześcijańskic h wartości które budują przyszłość naszych dzieci. Świetnie że księża angażują się w budowanie dobry relacji z najmłodszymi bo to daje dobre owoce w czasie.
Cytować
+2 #2 olo 2017-10-26 18:05
tak się angażują że potem dzieci opowiadają o molestowaniu ich przez księży. Choćby nie dawny przypadek wikarego z Choczni!!!
Brońcie dzieci przed księżmi bo to zboczeńcy!!!
Cytować
+3 #3 Eeee 2017-10-26 20:54
Czy zdrowy, normalny facet wybiera celibat?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.