W rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II  i równocześnie dniu jego wspomnienia liturgic
W dniu patrona Wadowic premiera jego sztuki „Brat naszego Boga”

W rocznicę inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II  i równocześnie dniu jego wspomnienia liturgicznego w WCK odbędzie się premiera spektaklu „Brat naszego Boga” autorstwa Karola Wojtyły.

W niedzielę (22.10) obchodzone będzie wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, w tym dniu przypada również rocznica uroczystej inauguracji pontyfikatu papieża.  Z tej okazji Stowarzyszenie „Przestrzeń Wyobraźni” z Tychów wraz z Wadowickim Centrum Kultury na spektakl „Brat naszego Boga”. Sztuka ta, której autorem jest Karol Wojtyła, to rzecz o drodze duchowej Adama Chmielowskiego, który stał się Bratem Albertem, a za naszej pamięci świętym. Premiera spektaklu w reżyserii Andrzeja Marii Marczewskiego będzie miała miejsce w sali teatralnej WCK w niedzielę (22.10)  o godzinie 17:00

Jak napisał reżyser spektaklu  „Brat naszego Boga” jest dramatem o wyborze drogi życiowej. Ale również o bardzo osobistym kontakcie z Chrystusem, z Bogiem. Dla ludzi działających w obszarze sztuki to wyjątkowa rzecz o drodze i wyborze  artysty.

Spektakl wyreżyserował Andrzej Maria Marczewski, scenografię przygotował Tadeusz Smolicki, a muzykę skomponował Tom Soltron Czartoryski. W sztuce występują zawodowi aktorzy: Jerzy Mazur, Jadwiga Andrzejewska, Magdalena Tomaszewska, Piotr Adamczyk, Marcin Piejaś, Andrzej Baranowski.

Produkcję dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury- „Kultura Dostępna” – projekt „Karol Wojtyła – prezentacje”, a wydarzenie objął patronatem honorowym wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek.

Wstęp na spektakl bezpłatny!

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.