W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, na co dzień
Tylu ludzi na promocji książki dawno tutaj nie było

W Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, na co dzień policjantem a po godzinach pisarzem. Promował tutaj debiutancką książkę "Ludzie z cukru". Takich tłumów dawno tutaj nie było. Brakło zarówno miejsc jak i... książek.

W piątek (13.10) o godzinie 18:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się  spotkanie autorskie z Bogusławem Sabudą, pisarzem młodego pokolenia. Co ciekawe, 26-letni autor, mieszkaniec  Frydrychowic, na co dzień jest... policjantem w Wojewódzkiej Komendzie Policji w Krakowie. Wcześniej pracował w  drogówce, obecnie w prewencji.

Jego  "Ludzie z cukru" to historia licząca blisko 300 stron, z gatunku science fiction, osadzona w futurologicznym świecie z elementami oneironautyki. Bohater w tajemniczy sposób trafia do przyszłości (budzi się 80 lat później), gdzie wszystko ograniczone jest do niezbędnego minimum. Ludzie nie muszą spać – dzięki temu mogą pracować więcej i są wydajniejsi. Mieszkają w nieskazitelnie czystych mieszkaniach, a ich codzienność usprawniają nowe technologie i wynalazki. Bohater nie godząc się na nową codzienność usiłuje rozwikłać zagadkę swojej podróży w czasie i wrócić do dawnego życia.

Czy uda mu się zmienić przeszłość, by wpłynąć na przyszłość?  Odpowiedź na to pytanie, a także inne ciekawostki, których nie znajdziemy w książce Bogusław Sabuda usłyszeli zebrani uczestnicy. Już dawno w Wadowickiej Bibliotece Publicznej przy okazji promocji książki, nie było takich tłumów. Brakło zarówno miejsc, jak i... egzemplarzy przeznaczonych na sprzedaż.

Spotkanie wspólnie z biblioteką zorganizowało wydawnictwo Novae Res. W trakcie wydarzenia wystawiane były też prace rysownika Sławomira Kościelnego i widziany przez niego świat książki, który zobrazował.

Książkę  można kupić TUTAJ, będzie ono też dostępne do wypożyczenia w Wadowickiej Bibliotece Publicznej. Jak mówią nam osoby, które je przeczytały, warto po nie sięgnąć...

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.