W wadowickim Kinie Centrum obchodzić będziemy Europejski Dzień Kina Artystycznego, na którym będzie
Wyjątkowy film o van Goghu na Europejski Dzień Kina Artystycznego

W wadowickim Kinie Centrum obchodzić będziemy Europejski Dzień Kina Artystycznego, na którym będzie gościć filmoznawczyni Joanna Łuniewicz. Opowie ona o filmie "Twój Vincent", który będzie można również wtedy zobaczyć.

W niedzielę (15.10) dzięki inicjatywie CICAE (Confédération internationale des cinémas d'art et d'essai) po raz drugi odbędzie się Europejski Dzień Kina Artystycznego. Święto to dotyczy zarówno kina jako formy przekazu artystycznego, jak i kin jako obiektów, bez których ten przekaz byłby niemożliwy.

Wadowickie Kino Centrum w ramach Europejskiego Dnia Kina Artystycznego zaprasza na film "Twój Vincent". To pierwszą na świecie pełnometrażowa animacja malarska. Film złożony jest z 65 tysięcy obrazów malowanych farbą olejną na płótnie, wykonanych w ciągu ponad 2 lat przez przeszło 100 malarzy polskich i zagranicznych techniką wiernie naśladującą twórczość van Gogha. Na jedną sekundę filmu przypada 12 obrazów. Animowane postaci, opowiadające o życiu artysty są jednocześnie bohaterami jego własnych obrazów, których przeszło 120 zostało wkomponowanych w kadry filmu. Film powstał w gdańskich pracowniach, częściowo też we Wrocławiu i w Wielkiej Brytanii.

Fabuła filmu opowiada burzliwe koleje losu artysty i jego tragiczną śmierć. Jest osnuta na kanwie jego obrazów, a narracja jest prowadzona przez znajomych malarza – postaci występujące na jego portretach, które w formie wywiadów wyjaśniają przebieg zdarzeń. Fakty z życia van Gogha zostały ustalone m.in. na podstawie 800 napisanych przez niego listów,

Przed pokazem kino będzie gościć Joanną Łuniewicz,  filmoznawczynię, która wprowadzi widzów w klimat filmu
(MG)
(zdjęcie: materiały prasowe)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.