Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wydało kronikę, w której podsumowuje dekadę powiatowych p
Ta kronika dokumentuje dekadę plenerów na Ziemi Wadowickiej

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wydało kronikę, w której podsumowuje dekadę powiatowych plenerów malarsko-fotograficznych imienia Franciszka Suknarowskiego.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej od lat, wspólnie z lokalnymi samorządami gminnymi i starostwem powiatowym, organizuje plenery malarsko-fotograficzne im. Franciszka Suknarowskiego. Plenery są artystyczną formą promocji ziemi wadowickiej i jednocześnie dokumentują aktualną, kulturową i przyrodniczą rzeczywistość. Są pokoleniową kontynuacją tradycji artystycznej "Czartaka" oraz Klubu Pracy Twórczej "Beskidnicy".

Właśnie ukazała się "Kronika Ziemia Wadowicka 2007-2017" w której TMZW podsumowuje dekadę powiatowych plenerów malarsko-fotograficznych imienia Franciszka Suknarowskiego.

Kronika jest też dokumentem współpracy, jedynej po 1998 roku, między wszystkimi gminami powiatu w zakresie kultury, w tym przypadku upowszechnianiu plastyki i wspólnej promocji Ziemi Wadowickiej poprzez malarstwo i fotografię — mówi nam Zbigniew Jurczak, prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Kronikę wydała Drukarnia Scal-Bis Tomice. Nakład wydawnictwa do 600 egzemplarzy. 500 z nich została przekazana gminom, 100 dla Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, z czego 70 sztuk jest przeznaczona do sprzedaży (cena 25 złotych). Można będzie je kupić 20 października o godzinie 17:30 w czasie wernisażu tegorocznej wystawy poplenerowej w Galerii Regionalnej w wadowickim szpitalu.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 esteta 2017-10-10 11:27
Wyjątkowa prostota okładki, rodem z lat 70-tych. Czas stoi w miejscu. Piękna sprawa.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.