Uwaga konkurs! Do wygrania jest album wydany z okazji 150-lecia OSP Wadowice opisujące historię wadowic
Konkurs! Do wygrania album z okazji 150-lecia OSP Wadowice!

Uwaga konkurs! Do wygrania jest album wydany z okazji 150-lecia OSP Wadowice opisujące historię wadowickiej jednostki, składy osobowe, czy sylwetki prezesów i naczelników.

We wrześniu tego roku Ochotnicza Straż Pożarna w Wadowicach obchodziła hucznie jubileusz 150-lecia powstania. Z tej okazji druhny i druhowie 10 września zorganizowali na wadowickim rynku wielki strażacki piknik. Przygotowano sporo atrakcji dla mieszkańców i turystów. Tydzień później odbyła się świętą w Bazylice Ofiarowania NMP. Przy akompaniamencie orkiestr dętych OSP Chocznia oraz OSP Klecza, zaproszeni goście, delegacje z pocztami sztandarowymi oraz druhowie i druhny przemaszerowali na plac przy remizie, gdzie odbył się uroczysty apel. Wręczono na nim m.in. odznaczenia.

Ale to nie wszystko. Jubileusz uświetnił album wydany przez Grafikon z okazji 150-lecia tej zacnej wadowickiej jednostki. Liczy 103 strony, na których możemy znaleźć zarówno rys historyczny Wadowic, jak i historie działalności strażackiej. Możemy więc przeczytać o powołaniu OSP, jak wyglądała jej działalność w okresie dwudziestolecia międzywojennego, okupacji hitlerowskiej, czy PRL. Nie brakuje też opisu działalności sekcji na Zaskawiu i czasów współczesnych.

XIII rozdziałów ubarwia mnóstwo zdjęć, zarówno współczesnych jak i archiwalnych. Nie brakuje też opisów składów osobowych OSP Wadowice na przełomie lat 1938 - 2017 i przybliżenia jej sylwetek prezesów i naczelników. Wydawnictwo kosztuje 50 złotych, a całkowity dochód ze sprzedaży książki przekazany zostanie na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, który niezbędny jest druhom do niesienia pomocy przez kolejne lata.

Portal WadowiceOnline.pl ma dla Was do wygrania to wyjątkowe wydawnictwo. Wystarczy odpowiedzieć na pytanie, jaką datę (miesiąc, rok i dzień) przyjęto za rozpoczęcie działania zorganizowanej ochrony przeciwpożarowej w Wadowicach? Odpowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem oraz telefonem kontaktowym proszę wysłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych". Jako temat wiadomości proszę wpisać "150-lecie OSP Wadowice". Spośród nadesłanych do środy (11.10) do godziny 19:00 odpowiedzi wylosujemy  jedną osobę, która otrzyma album.

Osobą, która wygrała album jest Beata Sikorska, która drogą mailową otrzyma informację, jak go odebrać. Gratulujemy!

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.