W Wadowicach będzie można poczuć klimat Dalekiego Wschodu, a  wszystko to za sprawą niezwykłej wyst
To gratka dla miłośników Dalekiego Wschodu

W Wadowicach będzie można poczuć klimat Dalekiego Wschodu, a  wszystko to za sprawą niezwykłej wystawy w Wadowickiej Bibliotece Publicznej i prezentowanych na niej wyjątkowych eksponatów. Nie zabraknie też ciekawych wykładów.

We wtorek (26.09 ) o godzinie 17:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się  wernisaż wystawy Anji Weiss i Marii Anny Dudek  „Powiew Dalekiego Wschodu”.

Otwarciu ekspozycji będą towarzyszyć wykłady. Pierwszy z nich „Orientalizm. Kobieta japońska kontra niewolnica arabska” wygłosi Anja Weiss - prawnuczka Wojciecha Weissa – malarza i rektora krakowskiej ASP.  Natomiast drugą prelekcję: „Daleki Wschód – jak bardzo daleki?” poprowadzi Maria Anna Dudek – absolwentka kulturoznawstwa dalekowschodniego w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu UJ.

Ekspozycja poświęcona Krajowi Kwitnącej Wiśni to wyjątkowa możliwość zapoznania się z życiem i zwyczajami XVIII i XIX wiecznej Japonii. Na wystawie zaprezentowane zostaną drzeworyty z kolekcji słynnego młodopolskiego malarza Wojciecha Weissa. Będzie można też podziwiać wizerunki pięknych kobiet oiran autorstwa najsławniejszego mistrza drzeworytu Kitagawy Utamaro oraz wspaniałe, słynne pejzaże Utagawy Hiroshige. Nie zabraknie również samurajów i walecznych rycerzy autorstwa Utagawy Yoshitory oraz drzeworytów Totoyi Hokkei i Utagawy Kuninao. Dodatkową atrakcją ekspozycji będą unikatowe archiwalne zdjęcia dawnej Japonii. Wystawę urozmaici słynna porcelana i ceramika japońska.

Ekspozycję będzie można obejrzeć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej  do 11 listopada. Wstęp wolny!


(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.