Na większość zajęć oferowanych przez Wadowickie Centrum Kultury na rok 2017/2018 wprowadzono listy r
W WCK ostatnie wolne miejsca na zajęcia. Spieszcie się!

Na większość zajęć oferowanych przez Wadowickie Centrum Kultury na rok 2017/2018 wprowadzono listy rezerwowe, ale jest jeszcze szansa dla ostatnich spóźnialskich. W kilku grupach są jeszcze wolne miejsca.

Artystycznie, edukacyjnie, rozrywkowo, aktywnie, tanecznie, inspirująco - jednym słowem intensywnie - tak przedstawia się oferta Wadowickiego Centrum Kultury na rok 2017/18.

Nabór na zajęcia stałe rozpoczął się w połowie sierpnia i nadal trwa. Najszybciej zapełniła się lista chętnych dzieci na zajęcia taneczne, pracowni przedszkolaka oraz pracowni rzeźby i plastyki. Do tych grup można się wpisać tylko na listy rezerwowe, ale pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na zajęcia wokalne i ceramiczne.

W tym roku WCK wprowadziło nowe propozycje. Takimi są na przykład zajęcia dla mam z dziećmi do lat trzech. Wspólne zabawy odbywać się będą w nowo zaadaptowanych i specjalnie wyposażonych pomieszczeniach na parterze budynku.

Także dorośli mogą skorzystać z nowych działań. Prowadzona wcześniej wyłącznie dla gimnazjalistów Akademia Architektury, otwiera odrębną grupę dla osób 18 – 99 lat. Podczas tych zajęć uczestnicy poznają zasady projektowania, różne kierunki, style architektoniczne, a także każdy będzie mógł wykonać własne szkice i projekty. Zarówno w grupie dla młodzieży jak i dla dorosłych zostały jeszcze wolne miejsca.

Dorosłe kobiety, mogą zapisać się do fotograficznego Klubu Mamarazzi, w którym prowadzone są projekty dla początkujących jak i zaawansowanych w tej dziedzinie. Młodzież znajdzie jeszcze miejsca w grupach tanecznych, ceramicznych i wokalnych. Również Teatr Próg Junior czeka na młodych, chętnych aktorów (powyżej 15 roku życia), dla których przeprowadzi pierwsze wprowadzające warsztaty pod koniec września. Do swoich progów zaprasza też wolontariat. Pierwsze spotkanie młodzi zaplanowali na 27 września, a o swojej działalności z poprzednich lat opowiadają filmami na Facebooku.

Nie brakuje propozycji zajęciowych dla seniorów w ramach Wadowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, który przeżywa prawdziwe oblężenie. Po rozpoczęciu naboru 1 września pozostało dosłownie kilka propozycji, ale niewątpliwie ambitnych i wartych uwagi, jak: warsztaty teatru komediowego, kurs fotograficzny, lektoraty języka angielskiego i niemieckiego oraz wolontariat.

O szczegółach można przeczytać na stronie internetowej www.wck.wadowice.pl.

(AG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.