W niewielkiej wsi Bęczyn w gminie Brzeźnica, w ramach projektu "Polska światłoczuła", odbył się ni
W Bęczynie pokaz "Sztuki Kochania" z odtwórczynią głównej roli

W niewielkiej wsi Bęczyn w gminie Brzeźnica, w ramach projektu "Polska światłoczuła", odbył się niecodzienny pokaz głośnego w ostatnim czasie filmu "Sztuka Kochania". Gościem wieczoru była  Magdalena Boczarska, odtwórczyni roli Michaliny Wisłockiej, autorki tytułowej książki.

Zainicjowana przez Dorotę Kędzierzawską i Arthura Reinharta "Polska światłoczuła", to projekt którego celem jest docieranie do małych miejscowości, do których wcale, bądź z rzadka dociera dobre, polskie kino.

Ideą pomysłodawców projektu było nie tylko stworzenie możliwości obcowania z dobrymi filmami, ale także możliwość poznania twórców, tajników produkcji, pretekst do spotkania i dyskusji, a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera miejsc, które często są nietypowe i nieoczywiste: więzienie, kościół, zaadoptowana stodoła. Takim właśnie nietypowym i nieoczywistym miejscem stała się remiza strażacka w Bęczynie.

W piątkowy wieczór (26.08) Dom  Strażaka w Bęczynie przemienił się na chwilę w magiczne kino, gdzie odbył się pokaz filmu "Sztuka kochania" w reżyserii Marii Sadowskiej. Gościem wieczoru była  Magdalena Boczarska, odtwórczyni roli Michaliny Wisłockiej, autorki tytułowej książki.

Po projekcji aktorka odpowiadała na pytania związane z filmem, włączając do rozmowy mieszkańców, którzy w kameralnej i niepowtarzalnej atmosferze doświadczali filmowej uczty.

Niesamowita atmosfera jakiej można było doświadczyć w Bęczynie sprawia, że Polska Światłoczuła to inicjatywa, która nie tylko przywozi ze sobą filmy i uczy o nich mówić, spierać się, słuchać o nich ale, co bardzo istotne - angażuje i łączy ludzi.

(NSMB)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.