Recital Grzegorza Turnaua zainaugurował Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem "Krosna kultury", kt
Grzegorz Turnau zainaugurował Kameralne Koncerty Jubileuszowe

Recital Grzegorza Turnaua zainaugurował Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem "Krosna kultury", które odbywać się będą w andrychowskim Parku Miejskim, na tarasie Pałacu Bobrowskich. W ten sposób miasto rozpoczęło  koncertowe świętowania 250-lecia.

W sobotę (5.08) w Andrychowie zainaugurowano  Kameralne Koncerty Jubileuszowe pod hasłem "Krosna kultury", cykl wydarzeń w formie otwartej, adresowanych do mieszkańców ale i do turystów, które odbywać się będą w andrychowskim Parku Miejskim, na tarasie Pałacu Bobrowskich. O godzinie 20:00 wystąpił tutaj Grzegorz Turnau w towarzystwie Jacka Królika (jak sami mówią, jeden nie umie grać na gitarze, a drugi na fortepianie...) z recitalem "Wieczór sowich piosenek".

Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchania najbardziej znanych utworów artysty, ale także jego interpretacji światowych przebojów (m.in. utworu „Sounds Of Silence” zespołu Simon & Garfunkel). Publiczność nie tylko słuchała, ale aktywnie włączała się też w śpiewanie.

Koncerty organizowane są z okazji 250 lecia Andrychowa. Jubileusz ten jest także doskonałą okazją do dyskusji nad tożsamością lokalną, integracji międzypokoleniowej i wymiany międzykulturowej. Organizatorzy, czyli Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, chcą, by miasto stało się miastem historii i kultury, kształtowanym z pasją przez samych mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.