Wadowicka Biblioteka Publiczna po raz kolejny włącza się do akcji "Narodowe Czytanie". 2 września bę
Wadowice znowu dołączają do Narodowego Czytania. Tym razem "Wesele"

Wadowicka Biblioteka Publiczna po raz kolejny włącza się do akcji "Narodowe Czytanie". 2 września będzie wspólnie czytana będzie dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Trwają zapisy na to wydarzenie.

Przed nami szósta edycja akcji "Narodowe Czytanie", której celem jest propagowanie polskiej literatury oraz wzmacnianie tożsamości narodowej. W tym roku, 2 września, w całej Polsce będzie czytany dramat Stanisława Wyspiańskiego "Wesele". Utwór powstał na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Zaślubiny miały miejsce 20 listopada 1900 roku w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Krakowie, wesele zaś w podkrakowskiej wsi Bronowice.

Wadowicka Biblioteka Publiczna aktywnie włącza się w ten projekt, organizując wspólne czytanie tej fascynującej lektury. W związku z tym zapraszaja wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa w ogólnopolskiej akcji i zgłaszania chęci udziału we wspólnym czytaniu.

Czas spędzony z bohaterami "Wesela" będzie okazją do inspirującej refleksji i przypomnienia treści ważnych dla naszej historii i kultury. Będzie to także okazja do odpoczynku w miłej, literackiej atmosferze i przy pysznym poczęstunku (przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Wysokiej)

Spotkajmy się zatem, w pierwszą sobotę września o godz. 10:00, aby wspólnie „uczestniczyć” w weselu. Na zgłoszenia osób chętnych czekamy do 25 sierpnia - Wadowicka Biblioteka Publiczna – ul. Legionów 1, tel. 33 8234618, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. — informuje nas Joanna Pasternak z Wadowickiej Biblioteki Publicznej.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Zbyszek Jurczak 2017-08-08 09:47
Gratulacje dla Biblioteki za aktywność w tej ogólnopolskiej akcji. Marzy mi się, aby to spotkanie z Wyspiańskim, było czytaniem ze zrozumieniem, a nie tylko akustycznym przekazaniem tekstu. A może popularne sentencje z Wesela słuchacze by głośno powtarzali, podkreślając nieprzemijającą aktualność wyobraźni dramaturga? Bo szkoda by było Wesela.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.