Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plen
Papieskie muzeum z plenerową wystawą na krakowskim rynku

Na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha już wkrótce zaprezentowana będzie wystawa plenerowa  Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach, poświęcona osobie pochodzącego z naszego miasta papieża.

We wtorek (18.07) o godzinie 9:30 na krakowskim rynku, tuż przy kościele św. Wojciecha, zostanie zaprezentowana plenerowa wystawa Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach. W wydarzeniu weźmie udział członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda, dyrekcja wadowickiego muzeum  oraz zaproszeni goście.

Otwarcie wystawy zbiega się w czasie z rocznicą rozpoczęcia w Muzeum Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016, kiedy w ciągu dwóch tygodni rodzinny dom Jana Pawła II odwiedziło ponad 50 tysięcy osób z ponad 100 krajów.

Wystawa wpisująca się w program obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, przez pryzmat fotografii prezentujących ekspozycję muzeum, przypomina postać papieża Polaka, jego dziedzictwo oraz miejsca związane z nim nierozerwalnie. Są to przede wszystkim Wadowice, gdzie jak mówił wszystko się zaczęło, a także Kraków, gdzie mieszkał i pracował 40 lat i o którym pisał "Kraków (…) uważałem i nadal uważam za moje miasto. Dawna stolica Polski, (…), jest - obok Wadowic - miastem mojej młodości. Tutaj, w Krakowie, spędziłem większość lat mojego życia".

Ekspozycja jest też zachętą do odkrywania śladów papieża w Małopolsce. Na Rynku Głównym wystawa będzie prezentowana do 31 lipca, później będzie można oglądać ją w innych miejscach Krakowa, m.in. na Placu Szczepańskim czy na Plantach.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.