Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który
Biblioteka zaprasza na wernisaż wystawy Sylwii Prażmowskiej-Kulig

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, który odbędzie się w piątkowy (21.07) wieczór o godzinie 18:00.

Sylwia Prażmowska-Kulig to mieszkanka ziemi wadowickiej, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenera w Zakopanem oraz germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się twórczością artystyczną wykorzystując różne techniki malarskie, takie jak: olej, akwarela, pastele, rysunek oraz malarstwo na porcelanie. Debiutowała w 1978 roku indywidualną wystawą w Wadowicach. Przez kilkanaście lat prowadziła kursy malarstwa i rysunku w Wyższych Szkołach Użyteczności Publicznej w Niemczech. Zajmowała się również malarstwem teatralnym. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Gliwicach, Wadowicach oraz w Niemczech. Od 2014 roku należy do Wadowickiej Grupy Twórczej „Beskidnicy” działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Na wystawie, której wernisaż odbędzie się w piątek (21.07) o godzinie 18:00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej artystka zaprezentuje prace z ostatnich trzech lat swojej twórczej działalności. W związku z tym, że malarka czerpie inspiracje z otaczającego świata – ludzi, przyrody i martwej natury, ekspozycję stanowią przede wszystkim piękne pejzaże i malownicze zakątki ziemi wadowickiej.

Wystawa prezentowana będzie do 7 września.


(JP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 gucio 2017-07-14 19:18
a bedo rozdawac te łobrazy
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.