Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemys
Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu zagra na wadowickim rynku!

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej znowu wystąpi na wadowickim rynku! Ekipa pod dyrekcją maestro Przemysława Pasternaka  z udziałem wokalistów zaprezentuje muzykę filmową i rozrywkową. Zapowiada się niezła muzyczna uczta!

To były chyba jedne z najlepszych w ostatnich latach koncertów w naszym mieście. W sierpniu 2015 roku na placu Jana Pawła II mieliśmy cudną kulminację obchodów 100-lecia kina w Wadowicach: na scenie największe filmowe utwory światowego kina zagrało blisko 70 muzyków Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej w towarzystwie 8 solistów pod batutą dyrygenta maestro i w dodatku księdza Przemysława Pasternaka. Występ zgromadził potężną publiczność, zachwyconą zarówno repertuarem, wizualizacjami jak i techniką. Drugi z ich koncertów, tym razem na wadowickiej "Wenecji" w sierpniu 2016 roku również okazał się sukcesem.

Teraz będzie kolejna okazja aby zobaczyć i usłyszeć ponownie POMF. W niedzielę (30.07) o godzinie 20:00 znowu zagrają na wadowickim rynku. Pod dyrekcją maestro Przemysława Pasternaka dyrygenta oraz kompozytora zagrają doskonali muzycy  Uniwersytetu Śląskiego z Cieszyna oraz zaśpiewają obiecujący wokaliści tacy jak: Zofia Nowakowska, Agnieszka Twardowska, Justyna Janik, Judyta Wenda, Katarzyna Jaracz, Kuba Jurzyk, Juan , Michał Gasz, Patryk Stempniak i Mateusz Guzowski.

Przypomnijmy, że Polska Orkiestra Muzyki Filmowej jest pierwszą i jedyną orkiestrą symfoniczną w Polsce, specjalizującą się w tego typu muzyce. Powstała w 2011 roku z inicjatywy jej obecnego dyrektora i dyrygenta maestro Przemysława Pasternaka. Orkiestra w ciągu kilku lat uczestniczyła w wielu prestiżowych wydarzeniach w całym kraju. W orkiestrze grają profesjonalni muzycy oraz występują znakomici soliści, m. in. Edyta Krzemień (Teatr Muzyczny Roma), Michał Gasz, Zofia Nowakowska, Wojciech Schmach, Justyna Janik, Judyta Wenda, Agnieszka Twardowska i Jakub Przyperski - znani m.in.:z udziału w programach The Voice of Poland, Must Be The Music czy oratoriów Piotra Rubika. Współpracują z największymi polskimi gwiazdami polskiej estrady Justyną Steczkowską, Andrzejem Piasecznym, Krzysztofem Cugowskim i wieloma innymi. Nagrali też muzykę do filmu "Dwie Korony", którą skomponował Robert Janson, z którym orkiestra współpracuje od lat, współpracują także z wybitnymi aranżerami Dariuszem Swoszowskim, Szymonem Piotrowskim, Bartłomiejem Szułakiewiczem czy Mikołajem Gosiewskim a owoce tej współpracy będziemy mieli okazje usłyszeć już w sierpniu.

Tak wyglądał koncert Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej na Placu Jana Pawła II w sierpniu 2015 roku:
AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 28 LIPCA 2017 10:10)

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-4 #1 kora 2017-07-30 09:31
Gruby będzie przemawiał przed koncertem ? Wie ktoś może? Bo nie wiem czy iść :-x
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.