Herbie HHancock, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group, Chris Bottie, Stanisław Sojka & Wojciec
7. edycja Młyn Jazz Festival Wadowice za nami

Herbie HHancock, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group, Chris Bottie, Stanisław Sojka & Wojciech Karolak Trio, Dianne Reeves oraz Maria Sadowska, The Brand New Heavies,  i John Scofield: to artyści, który wystąpili w ciągu trzech dni na 7 już edycji Młyn Jazz Festival Wadowice.

Czwartek (6.07) pierwszy dzień siódmej edycji Młyn Jazz Festival Wadowice należał do Herbiego Hancocka, który wraz z zespołem w składzie: Vinnie Colaiuta, James Genus, Lionel Loueke, Terrace Martin dał wyjątkowy ponad dwugodzinny występ. Prawie 80-letni pianista i kompozytor królował na scenie, zarażając swoją niesamowitą pasją i energią potwierdzając, że młodość to stan ducha. Po nim na scenie zaprezentowali się Marta Król & Paweł Tomaszewski Group z repertuarem z albumu Tribute To The Police, na który składają się znane wszystkim utwory Stinga i The Police ujęte w nowe brzmienia i aranżacje.

Na długo w pamięci gości festiwalu pozostanie piątkowy (7.07) koncert Chrisa Bottiego. Trębacz wraz ze swoimi wspaniałymi muzykami wystąpił na zakończenie drugiego dnia imprezy. Prawdziwą niespodzianką było, gdy w pewnym momencie Botti znikł ze sceny, aby po chwili pojawić się wśród fanów przed nią i stojąc pośród tłumu zagrał cały następny utwór. W ten wieczór wystąpili też Stanisław Sojka & Wojciech Karolak Trio oraz Dianne Reeves.

Trzeci i ostatni dzień koncertów, sobota (9.07) rozpoczął się burzą i oberwaniem chmury. Na szczęście pogoda szybko się poprawiła i festiwal mógł trwać już bez przeszkód. Jako pierwsza na scenie pojawiła się Maria Sadowska, która po raz ostatni zaprezentowała materiał z projektu "Jazz na ulicach". Po niej na scenie pojawiło się The Brand New Heavies, a na zakończenie trzydniowej jazzowej fiesty wystąpił John Scofield.

Przypomnijmy, że Młyn Jazz Festiwalu, to impreza, która już na trwałe zapisała się w jazzowy kalendarz i od lat cieszy się sporym uznaniem w środowisku zarówno artystów jak i publiczności. Dotychczasowe edycje MJFl swoją obecnością i przede wszystkim niezapomnianymi występami uświetnili między innymi: Basia Trzetrzelewska, Michał Urbaniak, Mika Urbaniak, Dorota Miśkiewicz, Adam Bałdych, Beata Przybytek, MC Stewlocks i Bernard Maseli, Leszek Możdżer, Urszula Dudziak, Candy Dulfer, Kuba Badach, Urszula Dudziak, Monika Borzym, Anna Maria Jopek, Wojtek Mazolewski, Richard Bona, Incognito, Aga Zaryan i European Jazz Quartet, Big Band Małopolski, Lora Szafran, Bryan Corbett, Andy Ninvalle, Gaba Kulka czy Joachim Mencel.

Organizatorem  tegorocznej edycji był Hotel Młyn Jacka, przy współudziale Wadowickiego Centrum Kultury, Fundacji Pozytywnie Nakręceni Kulturą i Fundacji Pełni Kultury.

(AS)
(zdjęcia: Wadowice - tu wszystko się zaczyna)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.