Galeria Sztuki Współczesnej Rynek 7 w Andrychowie zaprasza na pierwszą w 2011 roku wystawę "Malarstwo
Malarstwo intuicyjne Jacka Jarosza

Galeria Sztuki Współczesnej Rynek 7 w Andrychowie zaprasza na pierwszą w 2011 roku wystawę "Malarstwo intuicyjne Jacka Jarosza". Na wystawie eksponowany jest cykl olejnych portretów malowanych na tekturze. Zobaczyć na niej możemy gwiazdy amerykańskiego kina i polityki ale też Hitlera, Stalina czy Lenina.

Jacek Jarosz to artysta amator pochodzący z Wadowic. Maluje od 10 lat, inspiruje go tematyka religijna.

"Niedawno zadebiutował w Wadowickiej Bibliotece Publicznej wystawą indywidualną. Na wystawie Wadowickiego Środowiska Artystycznego w WCK, wywarł na nas pozytywne wrażenie i został zaproszony przez nasza galerię do wystawienia swoich prac" informuje nas Anna Płonka z andrychowskiej galerii.

Na wystawie eksponowany jest cykl olejnych portretów malowanych na tekturze. Bohaterami są gwiazdy amerykańskiego kina i polityki oraz postacie z historii nie tak odległej, jak Adolf Hitler, Józef Stalin czy Vladimir Lenin. Obrazy charakteryzuje ciekawe podejście do tematu portretów. Autor częściowo odwołuje się do techniki malowania ikon, co można zauważyć najdobitniej w portrecie Stalina czy Hitlera.

"Na wystawie prezentowane będą również obrazy większego formatu z cyklu społecznego, które szczególnie polecamy. Dotyczą one takich wydarzeń jak zatopienie Titanica, katastrofa smoleńska, egzekucja Saddama Husajna czy uwięzienie chilijskich górników w kopalni" zachęca Anna Płonka.

Wystawa trwać będzie do końca marca 2011 roku.

(MG)Strona Galerii Sztuki Współczesnej Rynek 7: www.annaartgaleria.pl


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Barbara 2011-03-10 16:46
fajne. przejadę się zobaczyć.
Cytować
+2 #2 Damien z 2011-03-11 11:41
Zgodnie z zasadą, że niby śpiewać każdy może, to z malowaniem tak samo?;) Redaktor o tym się rozpisał, ponieważ wątek smoleński się przewija w twórczości :P
Cytować
-4 #3 Kazek 2011-03-11 12:10
Łapy precz od zamachu! :)
Cytować
+4 #4 Ada to nie wypada 2011-03-11 12:20
Cytuję zły omen:
Zgodnie z zasadą, że niby śpiewać każdy może, to z malowaniem tak samo?;) Redaktor o tym się rozpisał, ponieważ wątek smoleński się przewija w twórczości :P


A mnie sięakurat podobają. Kwestia gustu.
Cytować
+11 #5 Damien z 2011-03-11 12:38
" A mnie sięakurat podobają. Kwestia gustu."

No tak! Jedni go mają, drudzy niekoniecznie, a jeszcze innym można wmówić wszystko! ;)
Cytować
-3 #6 Jakub Florczyk 2011-03-12 09:43
Ludzie za to płacą?
Cytować
+4 #7 walczak 2011-07-24 23:31
Zadebiutował 20 lat wcześniej w Lier okolice Drammen w Norwegii. Tam powstawały pierwsze szkice kreślone ołówkiem. Tak powstał między innymi mój portret. Już wtedy wykazywał ogromny talent, Świetnie że realizuje swoje pasje.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.