Urząd Miejski nie ma nic do ukrycia, a do ujawnienia wszystkich umów z nim zawartych konieczne byłoby
Urząd nie będzie transparentny bez dodatkowego pracownika

Urząd Miejski nie ma nic do ukrycia, a do ujawnienia wszystkich umów z nim zawartych konieczne byłoby zatrudnienie specjalnego pracownika twierdzi burmistrz Ewa Filipiak. To odpowiedź na transparentność starostwa, które na stronie BIP opublikowało umowy cywilno-prawne zawarte przez powiat wadowicki.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, radny Henryk Odrozek zapytał burmistrz Ewę Filipiak, czy zamierza ujawniać publicznie wszystkie umowy zawarte przez Urząd Miejski w Wadowicach. To nawiązanie do transparentności starostwa powiatowego, które decyzją starosty Jacka Jończyka opublikowało na stronie Biuletynu Informacju Publicznej umowy cywilno-prawne zawarte przez powiat wadowicki od 1 stycznia tego roku.

Na poprzedniej sesji stwierdziła pani, że nie ma nic do ukrycia i rozważy ujawnienie wszystkich umów zawartych przez urząd, ale dopiero od nowego roku, bo trzeba byłoby zatrudnić do tego specjalnego pracownika. Na jakim etapie jest ta sprawa, czy nadal ją pani, jak wiele podobnych, w zaciszu gabinetu rozważa? Dlaczego według pani potrzebne jest do tego zatrudnienie dodatkowego pracownika, jeśli starostwo powiatowe bez problemu i bez zatrudniania ujawniło swoje umowy. Ma pani przecież swoich asystentów, w tym medialnego, rzecznika, dlaczego to oni w ramach obowiązków nie mogliby się zając tym zadaniem. Mam nadzieję, że nie mamy jako urząd nic do ukrycia" - pytał Henryk Odrozek.

Burmistrz Wadowice Ewa Filipiak twiedzi, że jej urząd nie ma nic do ukrycia a jeśli miałby publikować umowy przez niego zawarte, nie obyłoby się bez zatrudnienia specjalnego pracownika, bądź pracowników wykonujących taką pracę.

Pan mnie tutaj porównuje z jakimś starostą, czy zatrudnił kogoś czy nie zatrudnił. Ja nie mam zielonego pojęcia, czy ujawnia z problemem czy bez. U nas w urzędzie pracownicy mają bardzo dużo obowiązków. Nasz urząd jest jednym z tańszych urzędów. Nie mamy nadmiaru pracowników. Jeżeli chcemy coś dodatkowo robić musimy zatrudnić pracownika. - odpowiedziała na pytanie radnego burmistrz Ewa Filipiak.

Pytanie jest zasadne, bo wielu mieszkańców interesuje komu i za co władze płacą z publicznych pieniędzy. Dodajmy, że nawet niektórzy wadowiccy radni mają duży problem z uzyskaniem podobnych informacji w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej dotyczących np. zatrudnionych w Urzędzie Miasta asystentów. Próżno niestety również takich wykazów szukać w BIP-ie. Ba! Niektórzy pracownicy Urzędu Miejskiego pytani o zarobki i obowiązki zasłaniają się... ochroną dóbr osobistych.

Radny Henryk Odrozek twierdzi, że w starostwie dało się to załatwić bez problemu i bez dodatkowych pracowników.

(MG)
(zdjęcie: Krzysztof Cabak)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-64 #1 bzdura 2013-11-28 19:08
Odrozek już tyle razy dostawał odpowiedź na swoje pytania o zarobki i umowy, że nie wiadomo o co mu jeszcze chodzi. Nie dziwie się Filipiakowej że ma już tego dosyć.
Cytować
+11 #2 strażok 2013-11-28 19:13
a może by tak ktoś podjął się tym w ramach wolontariatu
Cytować
+38 #3 Obywatel Wadowic 2013-11-28 19:18
Rzeczywiście działalność burmistrz Filipiak róźni się znacząco od innych gmin czy powiatów które taką transparentność umów już wprowadzili.

Patrzę na obecną sytuację kiedyś gminnej w 100% spółce EKO i myślę sobie że gdyby Filipiak była starostą to wadowicki szpital rozbudowywał by jakiś prywatny kapitał i jej zdaniem był by to sukces.
Cytować
+18 #4 Miłośnik magistratu 2013-11-28 19:42
Komuchom nie dogodzisz! Przecież tyle razy mówiłem, że rada pracuje, radni pracują i można powiedzieć, że jest dobrze. Czego chcieć więcej?

Takie skanowanie umów to ciężka robota. Ja postuluję o zatrudnienie pracownika, który miałby możliwość zatrudnienia trzech innych pracowników, którzy z kolei mogliby nadzorować pracę 10 nowych urzędników zatrudnionych do obsługi skanera. Przy czym skaner mogłaby obsługiwać tylko jedna osoba na raz na 1/4 etatu asystenckiego plus trzynastka i urlop oraz premia w wysokości 20%, dodatkowo kawa i herbata na budowie 2x w tygodniu na kreskę. To jest oczywiste! I w ogóle to już widzę świetnego kandydata na ten skaner. Kiedyś pracował na wysypisku. Umówmy się, że gaża za skanowanie nie mogłaby przekraczać średniej krajowej, a skaner miałby limit miesięczny ustawiony na 1650 stron.

Po drugie dwa bardzo ładne cytaty. Jeden po polsku, drugi to nie wiem. Ludwik Zamenhof jakby żył to może wiedziałby o co chodzi.

I proszę nie obrażać i nie porównywać do jakiegoś starosty.

No i wszystkiego dobrego.
Cytować
+29 #5 Wypijmy za błędy 2013-11-28 19:49
Urząd jest tani jakl liczy prowizorka Bożena. A co 7,5 mln w tą czy w tamtą stronę. Wszytko jedno i tak NASZE te piniądze som.
Cytować
+37 #6 Dziadunio Dziadunio 2013-11-28 19:55
Dodatkowe zatrudnianie? A nie lepiej zagonić do roboty pomoc administracyjną w osobie niegdysiejszego analizatora banera, Hajnosza? Zamiast kręcić się z miną nieskażoną inteligencją wokół Staszka niech popracuje zgodnie z angażem i kwalifikacjami. Mocno wierzę że to by go nie przerosło :lol:
Cytować
+28 #7 pomoc adminstracyjna 2013-11-28 19:56
A nie da się skanera za 2700 zamontować na statywie ? Może było by szybciej ?
Cytować
-13 #8 volt 2013-11-28 20:22
Cytuję strażok:
a może by tak ktoś podjął się tym w ramach wolontariatu


Może Klinu pomoże ?
Cytować
+21 #9 Mieszkaniec Gminy 2013-11-28 20:37
Cytuję bzdura:
Odrozek już tyle razy dostawał odpowiedź na swoje pytania o zarobki i umowy, że nie wiadomo o co mu jeszcze chodzi. Nie dziwie się Filipiakowej że ma już tego dosyć.

Jesteś pierd..nięty/a. Wszystko na ten temat.
Cytować
+24 #10 Mieszkaniec Gminy 2013-11-28 20:42
ja widzę te gęby, które jawnie żerują na naszych pieniądzach i jeszcze mają czelność domagać się zwrotu kosztów, których nie ponieśli w sprawie referendum, kłamią na każdym kroku i do tego chamsko się odnoszą do mieszkańców i radnych to mam ochotę im zwyczajnie dać ... w ryło.
Cytować
+40 #11 Future 2013-11-28 21:10
"Urząd nie będzie transparentny bez dodatkowego pracownika" O tak. Tym pracownikiem będzie NOWY BURMISTRZ !
Cytować
-15 #12 Bolek 2013-11-29 07:15
Ja zaś nie moge patrzeć na transparentne gęby ze starostwa.
Cytować
+5 #13 Mateusz Klinowski 2013-11-29 09:28
Cytuję strażok:
a może by tak ktoś podjął się tym w ramach wolontariatu


W tekście tego nie ma, ale w czasie sesji zaproponowałem, że znajdę ochotnika, który zrobi to właśnie wolontaryjnie. Ewa nie podjęła tematu, więc nie o żadnego dodatkowego pracownika tu chodzi.

Cytuję Obywatel Wadowic:
Rzeczywiście działalność burmistrz Filipiak róźni się znacząco od innych gmin czy powiatów które taką transparentność umów już wprowadzili.

Patrzę na obecną sytuację kiedyś gminnej w 100% spółce EKO i myślę sobie że gdyby Filipiak była starostą to wadowicki szpital rozbudowywał by jakiś prywatny kapitał i jej zdaniem był by to sukces.


Pozwolę się z jednym nie zgodzić - gdyby szpital rozbudowywał prywatny kapitał, byłby to istotnie sukces. Niestety, zabawa starosty w politykę trwa za nasze pieniądze. Klasyczna prywatyzacja zysków, uspołecznienie strat (wydatków).
Cytować
+21 #14 pcc88 2013-11-29 10:05
pracownicy mają dużo obowiązków no chyba że robić zakupy w godzinach pracy i pisać pochwały na panią EWE i obrażać konkurencje na portalu płaszczycy przez małe p
Cytować
-1 #15 volt 2013-11-29 11:07
Czy to pochwała prywatyzacji szpitala z ust kandydata Klinowskiego ? Jestem w szoku. Mam rozumieć że Klinowski sprywatyzuje gminne wodaciągi gdy tylko zostanie burmistrzem ?
Cytować
+4 #16 Mateusz Klinowski 2013-11-29 11:34
Cytuję volt:
Czy to pochwała prywatyzacji szpitala z ust kandydata Klinowskiego ? Jestem w szoku. Mam rozumieć że Klinowski sprywatyzuje gminne wodaciągi gdy tylko zostanie burmistrzem ?


Haha! Dlatego właśnie jestem nazywany "lewakiem". A serio, wobec braku środków sztuką byłoby pozyskać inwestora i rozwijać szpital dzięki jego wkładowi. Tymczasem, może się skończyć tak, że starostwo obciąży się kosztami rozbudowy, a następnie wejdzie w spółkę dla "ratowania" szpitala. Ale to już pójdzie na karb następnego starosty, więc no problem. Zabawa trwa w najlepsze.

Podsumowując: kandydat Klinowski opowiada się za racjonalnym wykorzystaniem środków publicznych (czasem w połączeniu z prywatnymi), a nie za doraźnymi grami politycznymi finansowanymi z naszych pieniędzy.

Odnośnie wodociągów - podejmowano takie próby, głównie za sprawą rekomendacji IMF czy WB, ale nie sprawdziły się. Wadowice nie potrzebują prywatyzacji gminnych spółek i jestem jej przeciwny. Dlatego protestowałem, gdy sprywatyzowano EKO w Choczni. Wspierali nas komentatorzy i radni zaangażowani. Co wówczas robił Jacek Jończyk, w tej miejscowości mieszkający? Siedział cicho.
Cytować
+19 #17 greg 2013-11-29 11:52
Trochę mnie dziwią stwierdzenia burmistrz. Z tego co wiem każdy urząd, a nawet każda jednostka organizacyjna powinna prowadzić rejestr zawieranych umów. Tym samym, tak jak to było w Starostwie, wystarczy zobowiązać kierowników wydziałów oraz jednostek o ich uzupełnienie o żądane dane, a potem scalić w jeden dokument.

Wiadomo, że wymaga to niewielkiego nakładu czasu, nie mniej jednak jako że są to dane będące w posiadaniu Urzędu, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taki wykaz stworzyć.

Problemem nr 1 jaki może występować w przypadku braku chęci i pokrętnego tłumaczenia się jest chaos organizacyjny i BRAK panowania nad tym jakie umowy i z kim, i czy się wogóle zawiera, a tym bardziej gdzie one są.
Cytować
+12 #18 STRAZIOK 24 2013-11-29 12:04
Pragne z tego miejsca złożyć najserdeczniejs ze życzenia wszystkim Błażejom i Fryderykom. A niek mi ino który jeszcze roz włonczy syryne w rymizie to normalnie dostanie w ryło.
Cytować
+5 #19 Marycha 2013-11-29 12:38
Skompromitowany Klinowski znowu daje upust swemu wielkiemu ego. Już chyba wie, że przyszłoroczne wybory to klapa jego stowarzyszenia i wściekle atakuje wszystkich i wszystko. Teraz jego największym przeciwnikiem stał się Jończyk. Całe lata się nim nie interesował, ale gdy tylko ten rozpoczął swoją kampanię na ostatniej imprezie w domu kultury to Klinowskiemu zaświeciła się lampka ostrzegawcza. Ale to Klinowskiemu nie pomoże bo z nim nikt nie chce już o niczym gadać, to człowiek nieprzewidywaln y i nie zdolny do racjonalnego politycznego myślenia. On widzi tylko siebie ale sam wyborów nie wygra. A będzie sam bo jak tak dalej będzie pogrywał to go siostrzyczki i reszta składu IWW kopnie w zad. Właściwie to się dziwię że jeszcze tego nie zrobili.
Cytować
+6 #20 Mateusz Klinowski 2013-11-29 16:37
Cytuję Marycha:
Skompromitowany Klinowski znowu daje upust swemu wielkiemu ego. Już chyba wie, że przyszłoroczne wybory to klapa jego stowarzyszenia i wściekle atakuje wszystkich i wszystko. Teraz jego największym przeciwnikiem stał się Jończyk. Całe lata się nim nie interesował, ale gdy tylko ten rozpoczął swoją kampanię na ostatniej imprezie w domu kultury to Klinowskiemu zaświeciła się lampka ostrzegawcza. Ale to Klinowskiemu nie pomoże bo z nim nikt nie chce już o niczym gadać, to człowiek nieprzewidywalny i nie zdolny do racjonalnego politycznego myślenia. On widzi tylko siebie ale sam wyborów nie wygra. A będzie sam bo jak tak dalej będzie pogrywał to go siostrzyczki i reszta składu IWW kopnie w zad. Właściwie to się dziwię że jeszcze tego nie zrobili.


Skompromitowany czym? Troską o sprawy lokalne w miejsce zakulisowych gierek? W ostatnim czasie skupialiśmy się na Ewie Filipiak i cel został osiągnięty. Zza jej pleców wysuwa się jednak zawodnik rezerwowy i czas przedstawić również jego dokonania, o których pisano od dawna i wiele:

http://inicjatywawadowice.pl/category/afery-wadowic/szpital-w-wadowicach/

O IWW się nie martw, damy sobie radę sami i jesteśmy doskonale przewidywalni: patrzymy każdej władzy na ręce - takie jest prawo demokracji.
Cytować
+8 #21 Hans 2013-11-29 19:16
Panie Klinowski, obecnie troszczy się pan o swój nadszarpnięty wizerunek. Gdzie jest program wyborczy? Gdzie jest plan dla gminy? Gdzie są pańscy kandydaci na radnych? Nic z tego pan nie ma, tylko przebrzmiałe słowa na swojej stronie, której chyba już nikt nie czyta. Apropos przewidywalnośc i IWW, przewiduję że nie będzie was po wyborach. Byłem do referendum ale po ostatnich pana wyskokach szukam innego kandydata.
Cytować
+1 #22 Mateusz Klinowski 2013-11-30 09:51
Cytuję Hans:
Panie Klinowski, obecnie troszczy się pan o swój nadszarpnięty wizerunek. Gdzie jest program wyborczy? Gdzie jest plan dla gminy? Gdzie są pańscy kandydaci na radnych? Nic z tego pan nie ma, tylko przebrzmiałe słowa na swojej stronie, której chyba już nikt nie czyta. Apropos przewidywalności IWW, przewiduję że nie będzie was po wyborach. Byłem do referendum ale po ostatnich pana wyskokach szukam innego kandydata.


Proszę szukać dalej, może Pan znajdzie i zorganizuje z nim swój komitet. O mój wizerunek proszę się nie martwić, podobnie o program - na jego prezentację przychodzi czas przed wyborami. Jeżeli nie domyśla się Pan, co w nim będzie, po co czyta Pan moje "przebrzmiałe słowa"?
Cytować
-5 #23 Hans 2013-11-30 12:51
Wolę zorganizować komitet z kimkolwiek tylko nie z Filipiakową i z panem. Po co mi kandydat który w swoim programie ma zawartą prywatną wojenkę z upadającą restauracją? Chwyć się pan merytorycznej roboty wreszcie.
Cytować
+14 #24 Rzecznik Magistratu 2013-12-01 16:57
To może o tego pracownika chodzi?
http://pressmix.eu/index.php/2013/12/01/znacie-tego-mistrza-kierownicy-21-punktow-karnych-w-28-sekund/
Moim zdaniem on się nie nadaje.
Jak jeździ tak pracuje.
Cytować
+13 #25 Pusia 2013-12-01 17:20
Cytuję Rzecznik Magistratu:
To może o tego pracownika chodzi?
http://pressmix.eu/index.php/2013/12/01/znacie-tego-mistrza-kierownicy-21-punktow-karnych-w-28-sekund/
Moim zdaniem on się nie nadaje.
Jak jeździ tak pracuje.

I wieczór niedzielny spierniczony...
Cytować
+5 #26 Avro Lancaster 2013-12-02 11:30
Wracając do meritum sprawy,jest decyzja,umowy będą ogólnie do poczytania i ciesz się narodzie.Chyba nie wyobrażacie sobie,że Burmistrz będzie osobiście zajmowała się publikowaniem zawieranych przez Urząd umów.I jeżeli jest taka możliwość i potrzeba jeden bezrobotny znajdzie prace.-Jakie to skomplikowane-
Cytować
+5 #27 mac 2013-12-04 08:01
Może jakieś przekręty wyszłyby na jaw
Cytować
-7 #28 Ja 2013-12-06 02:59
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję Marycha:
Skompromitowany Klinowski znowu daje upust swemu wielkiemu ego. Już chyba wie, że przyszłoroczne wybory to klapa jego stowarzyszenia i wściekle atakuje wszystkich i wszystko. Teraz jego największym przeciwnikiem stał się Jończyk. Całe lata się nim nie interesował, ale gdy tylko ten rozpoczął swoją kampanię na ostatniej imprezie w domu kultury to Klinowskiemu zaświeciła się lampka ostrzegawcza. Ale to Klinowskiemu nie pomoże bo z nim nikt nie chce już o niczym gadać, to człowiek nieprzewidywalny i nie zdolny do racjonalnego politycznego myślenia. On widzi tylko siebie ale sam wyborów nie wygra. A będzie sam bo jak tak dalej będzie pogrywał to go siostrzyczki i reszta składu IWW kopnie w zad. Właściwie to się dziwię że jeszcze tego nie zrobili.


Skompromitowany czym? Troską o sprawy lokalne w miejsce zakulisowych gierek? W ostatnim czasie skupialiśmy się na Ewie Filipiak i cel został osiągnięty. Zza jej pleców wysuwa się jednak zawodnik rezerwowy i czas przedstawić również jego dokonania, o których pisano od dawna i wiele:

http://inicjatywawadowice.pl/category/afery-wadowic/szpital-w-wadowicach/

O IWW się nie martw, damy sobie radę sami i jesteśmy doskonale przewidywalni: patrzymy każdej władzy na ręce - takie jest prawo demokracji.

Jak można jednocześnie dążyć do władzy i patrzeć tej władzy na ręce i jeszcze deklarować, że po przejęciu władzy będzie się także tej władzy na ręce patrzyło. Pytanie dla filozofa a może studenta logiki.IWW i Klinowski zrobili jeden błąd : założyli sobie, że mieszkańcy Wadowic to idioci i wszystko da im się wmówić.
Cytować
+5 #29 Monstrancja 2013-12-06 12:00
Cytuję Hans:
Wolę zorganizować komitet z kimkolwiek tylko nie z Filipiakową i z panem. Po co mi kandydat który w swoim programie ma zawartą prywatną wojenkę z upadającą restauracją? Chwyć się pan merytorycznej roboty wreszcie.


O co chodzi z tą prywatną wojną z restauracją? Co za bzdury piszesz, Her Hans? Jakoś nie mogę doczytać się tego programu. Pomodlę się za Ciebie przy kawie na placu budowy. Amen.
Cytować
+1 #30 Tabletek 2014-08-31 10:27
Nie obrażajcie. Ewa już zajęła się sprawą. Kotarba z Hajnoszem w parku miejsku na ławku sortują dokumety do scanowania. Nie wie, tylko dlaczego co chwile biegają w poszukiwaniu innej ławki? Może umówili się z asystentem Marysiem, który miał przynieść scaner i zapomnieli na której ławce?
Widziałem na własne oczy!

Podziw wywołuje we mnie też stwierdzenie radnego Klinowskiego, że pisał o Ewie Filipiak, ale nagle przyszedł czas pisania o staroście. Jaki czas? Ten, kiedy starosta nie przystał na propozycję radnego Klinowskiego? A przystała Ewa Filipiak, co spowodowało, że trzeba było przestać o niej pisać, a nawet przychodzić na sesje, żeby wspólniczce nie szkodzić?
Cytować
+6 #31 gonzo 2015-08-22 09:36
zatrudnić kudłatego był w polsacie w piątek wywiad z nim ale mnie rozbawił co on ćpa?
Cytować
-1 #32 watchdog 2015-08-22 20:37
Tych ze zdjęcia już tam nie ma.
Cytować
0 #33 U nas bez zmian 2015-12-20 23:08
"Ba! Niektórzy pracownicy Urzędu Miejskiego pytani o zarobki i obowiązki zasłaniają się... ochroną dóbr osobistych."
Burmistrz się zmienił, urzędnicy ci sami i ten sam standard. Święte krowy.
Cytować
-1 #34 @Ja 2016-01-04 11:23
Słusznie założyli :lol:
A nawet ich nie docenili :D :lol:

Cytuję Ja:
Cytuję Mateusz Klinowski:
Cytuję Marycha:
Skompromitowany Klinowski znowu daje upust swemu wielkiemu ego. Już chyba wie, że przyszłoroczne wybory to klapa jego stowarzyszenia i wściekle atakuje wszystkich i wszystko. Teraz jego największym przeciwnikiem stał się Jończyk. Całe lata się nim nie interesował, ale gdy tylko ten rozpoczął swoją kampanię na ostatniej imprezie w domu kultury to Klinowskiemu zaświeciła się lampka ostrzegawcza. Ale to Klinowskiemu nie pomoże bo z nim nikt nie chce już o niczym gadać, to człowiek nieprzewidywalny i nie zdolny do racjonalnego politycznego myślenia. On widzi tylko siebie ale sam wyborów nie wygra. A będzie sam bo jak tak dalej będzie pogrywał to go siostrzyczki i reszta składu IWW kopnie w zad. Właściwie to się dziwię że jeszcze tego nie zrobili.


Skompromitowany czym? Troską o sprawy lokalne w miejsce zakulisowych gierek? W ostatnim czasie skupialiśmy się na Ewie Filipiak i cel został osiągnięty. Zza jej pleców wysuwa się jednak zawodnik rezerwowy i czas przedstawić również jego dokonania, o których pisano od dawna i wiele:

http://inicjatywawadowice.pl/category/afery-wadowic/szpital-w-wadowicach/

O IWW się nie martw, damy sobie radę sami i jesteśmy doskonale przewidywalni: patrzymy każdej władzy na ręce - takie jest prawo demokracji.

Jak można jednocześnie dążyć do władzy i patrzeć tej władzy na ręce i jeszcze deklarować, że po przejęciu władzy będzie się także tej władzy na ręce patrzyło. Pytanie dla filozofa a może studenta logiki.IWW i Klinowski zrobili jeden błąd : założyli sobie, że mieszkańcy Wadowic to idioci i wszystko da im się wmówić.
Cytować
-1 #35 ja ja ja 2016-01-05 21:18
Co tam, że sprzed dwóch lat skoro wciąż aktualne.
Jak można jednocześnie dążyć do władzy i patrzeć tej władzy na ręce i jeszcze deklarować, że po przejęciu władzy będzie się także tej władzy na ręce patrzyło. Pytanie dla filozofa a może studenta logiki.IWW i Klinowski zrobili jeden błąd : założyli sobie, że mieszkańcy Wadowic to idioci i wszystko da im się wmówić.

Siłkowska do raportu!
Cytować
0 #36 radny Odrozek 2016-01-09 20:34
Odrozek już nic nie twierdzi, lecz słabo pierdzi, popierduje na temat nowego urzędu i burmistrza. Warto mieć kolegę blagiera :-)

"Radny Henryk Odrozek twierdzi, że w starostwie dało się to załatwić bez problemu i bez dodatkowych pracowników."
Cytować
-1 #37 Klinowski AD 2013 2017-07-09 17:41
Klinowski
Wadowice nie potrzebują prywatyzacji gminnych spółek i jestem jej przeciwny.
@Ja
Klinowski zrobili jeden błąd : założyli sobie, że mieszkańcy Wadowic to idioci i wszystko da im się wmówić.

Klinowski doskonale ocenił mieszkańców Wadowic, a pożyteczni idioci cały czas dołączają.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.