Była walka na banery, teraz jest na ulotki: od kilku dni po wadowickich domach roznoszona jest anonimowa
Była walka na banery, teraz jest na ulotki

Była walka na banery, teraz jest na ulotki: od kilku dni po wadowickich domach roznoszona jest anonimowa ulotka REFERENDUM 2013 poświęcona w całości radnemu Wspólnego Domu dr Mateuszowi Klinowskiemu.

27 października 2013 w Wadowicach odbędzie się referendum. Tego dnia mieszkańcy naszego miasta przy urnach odpowiedzą na pytanie czy są za odwołaniem burmistrz Wadowic Ewy Filipiak i Rady Miejskiej w Wadowicach przed upływem kadencji. W związku z tym wydarzeniem od jakiegoś czasu trwa w mieście "bitwa" między zwolennikami i przeciwnikami referendum. W lipcu na kamienicy sióstr Siłkowskich, inicjatorek referendum i założycielek Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice, będącego w opozycji do władz Wadowic, pojawił się baner o treści "Referendum. Jestem za odwołaniem burmistrza i Rady Miejskiej Wadowice". Na ripostę nie trzeba było długo czekać: na ogrodzeniu jednego z lokali gastronomicznych na placu Jana Pawła II pojawił się baner, będący kontrą do tego, znajdującego się naprzeciwko. Jego treść to "Precz z polityką lewicy i IWW".

Zobacz: Polityczna bitwa trwa. Na banery

Od kilku dni po wadowickich mieszkaniach roznoszona jest anonimowa zielona ulotka oznaczona REFERENDUM 2013. Jednak mieszkańcy nie znajdą w niej żadnych informacji odnośnie referendum: poświęcona jest w całości radnemu Wspólnego Domu (komitetu wyborczego Ewy Filipiak)  Mateuszowi Klinowskiemu. To chyba trochę bez sensu, bo 27 października przy urnach mieszkańcy nie będą wybierać burmistrza, tylko odpowiedzą na pytanie czy są za odwołaniem burmistrz Wadowic Ewy Filipiak i Rady Miejskiej w Wadowicach przed upływem kadencji.

Na ulotce anonimowi autorzy zarzucają radnemu, że jest "pierwszym wybranym w wyborach zdeklarowanym konsumentem narkotyków w Polsce", "zagorzałym działaczem ruchu Wolne Konopie", "współpracownikiem Ruchu Palikota" a także najczęsciej nieobecnym radnym na sesjach Rady Miejskiej. Na amatorsko wyglądającej ulotce uzyskano chyba całkiem przypadkowo komiczny efekt: poprzez wstawienie liścia marihuany, Klinowski wygląda jak anioł ze skrzydłami, albo jak żołnierz husarii.

Postanowiliśmy zapytać radnego  Mateusza Klinowskiego, co sądzi o anonimowej ulotce

- Wg ulotki jesteś zagorzałym działaczem ruchu Wolne Konopie? To prawda?

Nie jestem członkiem Wolnych Konopi, lecz działam w Polskiej Sieci Polityki Narkotykowej, która to organizacja gromadzi specjalistów z różnych dziedzin zajmujących się narkotykami. Jestem też współpracownikiem poradni Monar Kraków, czyli organizacji o sporych zasługach na polu zapobiegania narkomanii. Biorę udział w wielu imprezach i debatach związanych z przeciwdziałaniem narkomanii, w tym też takich, które organizują Wolne Konopie. Występuję tam jako ekspert prawny i polityczny.

- A jak ze znajomością z Ruchem Palikota? Dla rzecznika Stanisława Kotarba, byłego partyjnego kolegi wyżej wymienionego (PO) jakikolwiek związek z tym panem to chyba gorsze niż koklusz.

Nie jestem członkiem Ruchu Palikota, Janusza znam, ale od jakiegoś czasu bardzo krytycznie oceniam jego posunięcia. Tekst tutaj Znam też polityków z wielu innych partii politycznych, żadna z nich nie wydaje mi się szczególnie atrakcyjna. Każdy, kto śledzi moje poglądy wie, że jestem przeciwnikiem systemu partyjnego w ogóle. Kotarba na siłę próbuje mnie przykleić do ugrupowań, które wywołują wśród mieszkańców złe skojarzenia. Tymczasem najwięcej kontrowersji budzi dziś PO, którą burmistrz Ewa Filipiak ze swym rzecznikiem reprezentują w Wadowicach.

- A co z tymi własnymi projektami uchwał? Ulotka informuje, że nie zgłosiłeś żadnego własnego projektu uchwały w tej kanencji Rady Miasta.

W obecnej kadencji jedynie 6 radnych nieuzależnionych od Ewy Filipiak zgłaszało wspólnie własne projekty uchwał, m.in. w sprawie obniżenia stawki opłaty śmieciowej czy inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców. Wszystkie inne uchwały pisała burmistrz, a jej radni na ogół bez słowa je przegłosowywali. Wyjątkiem są kompromitujące radę rezolucje potępiające osoby krytykujące Ewę Filipiak, w tym zasłużoną dla Wadowic rodzinę Siłkowskich. 

- A jaki jest Twój stosunek do papieża Jana Pawła II? Na ulotce jest wyciągnięte z kontekstu zdanie, które już też z lubością cytował "redaktor asystent".

Jan Paweł II był dla wielu osób przywódcą duchowym. Niestety, dorobek tej niewątpliwie wybitnej postaci w Wadowicach zawłaszczyło dla własnych, niecnych celów kilku cwaniaków. Moja ocena JP II nie ma nic wspólnego z bzdurami, które powtarza Marcin Płaszczyca, celowo próbując szczuć przeciwko mnie mieszkańców Wadowic. Gdyby było inaczej, jak możliwa byłaby moja przyjaźń z rodziną Siłkowskich?

- Anonimowi zarzucają ci, że jesteś najczęściej nieobecnym radnym na sesjach? To prawda?

Jestem radnym zadającym trudne pytania burmistrz oraz demaskującym łamanie prawa przez prominentnych urzędników i radnych. Dlatego sesje celowo wyznaczane są w terminach, o których wiadomo, że nie będę mógł być w Wadowicach. Wiele razy apelowałem, aby planować z góry posiedzenia i nie organizować ich w środku tygodnia o poranku. Byłem też jedynym radnym który domagał się częstszego zwoływania obrad Rady Miejskiej. Dziś radni spotykają się tylko kilka razy do roku, a ich praca to fikcja. Moje apele pozostały bez echa, bo takiej właśnie Rady - nieudolnej, życzy sobie burmistrz.

- Wg ulotki jesteś "naroktyzującym się politykiem" który chce zostać burmistrzem Wadowic. Narkotyzujesz się?

Nie bardziej niż reszta społeczeństwa, a z pewnością mniej niż obecna burmistrz Wadowic, silnie uzależniona od tytoniu.

- Jak myślisz, kto jest autorem ulotki?

Bez wątpienia środowisko Ewy Filipiak: styl i argumenty charakterystyczne dla urzędującej burmistrz, brak argumentów, rzeczowej dyskusji, dużo błota. Środowisko to mieni się "niepodlegościowym" i "solidarnościowym", lecz metody stosuje całkiem ubeckie. To zdradza, z kim mamy do czynienia.


No właśnie. Niestety po raz któryś przeciwnicy referendum nie ustosunkowują się w ogóle do zarzutów grupy referendalnej. Jak się to skończy? Zobaczymy przy referendum i kolejnych wyborach samorządowych...

(MG)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+35 #1 jam 2013-09-24 11:56
ja tylko czekam aż to referendum sie uda co bedzie wtedy może w24 zniknie :) jestem pewien że jak referendum sie uda bedzie afera bedą walczyć zeby zachowac stołki poleje się krew
Cytować
+24 #2 qrwa 2013-09-24 12:06
Podbno rzecznik we własnej osobie wdał się w rękoczyny z właścicielem hurtowni chemicznej? Jest filmik na iww? Czy magistrackie już szaleją czy to dopiero wstęp do wysłania ormowca z choczni na mieszkańców wadowic?
Cytować
+10 #3 michał anioł 2013-09-24 12:06
Ciekawe czy będzie kontrulotka ?:D:D
Cytować
+25 #4 Ta... 2013-09-24 12:06
Żałosna próba oczernienia Klinowskiego. Ale się poli pod dupami skoro takie akcję odwalają.
Cytować
+24 #5 Mieszkaniec Gminy 2013-09-24 12:06
Ja uważam, że Mateusz Klinowski powinien pozwać autora ulotki za takie kłamstwa i pomówienia. A co na to Kotarba? Ostrzegał przed takimi kłamstwami, a teraz co? Milczy?
Cytować
+23 #6 Zeno 2013-09-24 12:08
Co tam walka na banery czy ulotki.
Nasz rzecznik, szef powiatowego PO wprowadza nowe standardy, teraz walka na pięści, ciosy poniżej pasa i popchnięcia.
Patrz nagranie http://inicjatywawadowice.pl/kotarba-uderza/.
Tu się już nie da powiedzieć, że tego nie było.
Kotarbie puszczają nerwy zupełnie, czuje koniec dobrej fuchy.
Czy chcesz mieć takiego rzecznika?
Czy doczekamy się reakcji burmistrz?
Czy milczy bo akceptuje takie napaści?
Jakże bezgranicznie nietykalnymi czują się, że można napaść w biały dzień człowieka nie przejmując się tym, że inni widzą, nagrywają i co gorsze w obecności podwładnego młodego działacza. Nauczanie początkowe przez pedagoga Kotarbę?
Dziękuję Bogu, że on nie pracuje w szkole, szkoda, że wogóle bierze nasze pieniądze.
Cytować
+23 #7 Tereska 2013-09-24 12:14
Oglądnęłam film.
Przecież to pospolity bandyta.
Czy kamery w rynku działają?
Czy zacięły się w tym czasie?
Oj władzo pięścią trzymana, koniec twój bliski.
ewa Filipiak trzyma takiego rzecznika?
Za coś takiego powinien wylecieć z roboty.
Chyba, że to standard.
Może oni udają, że są przeciwnikami przemocy.
Czy Szczur, który ma również tego rzecznika popiera napaści na Mieszkańców? Kim pan jest, po czyjej stronie panie Szczur?
Cytować
+19 #8 Miłośnik magistratu 2013-09-24 12:17
APEL DO POLITYKÓW PRAWICY!

Niniejszym apeluje się o nieprzywożenie i niezaśmiecanie forów internetowych komentarzami. Komentarze należy dostarczyć na składowisko w Choczni.


Nie wiem komuszki dlaczego się tak pieklicie. Co najmniej jakby ta ulotka czerwona była. A jest zielona, ekologiczna. Można ją potem będzie pozbierać i na taczkach przywieźć na rynek w ramach czystego zaśmiecania.

A tu trzeba wydać ulotkę w kolorze... no powiedzmy niech będzie gołębi blond i też zawrzeć jakieś propagandowe hasła.

Podpowiadam:

SYJONIŚCI NA SYJON, KOTY NA HUTĘ!

PICIE W TRAKCIE PRACY SZKODZI ZDROWIU I DAJE ZŁY PRZYKŁAD MŁODZIEŻY!

(Z)DZIWIENIE SIĘ NAJLEPSZĄ DROGĄ SOCJALISTYCZNEJ KARIERY ZAWODOWEJ!

Można też dać zdjęcie kota z podpisem - "Przepraszam czy tu biją?".

Żeruje o zmroku i świcie:
http://www.youtube.com/watch?v=BIeCw8ScOvI
Cytować
+24 #9 Rzecznik Magistratu 2013-09-24 12:18
Przesyłajcie znajomym filmik.
Publikujcie gdzie się da.
Ja wysyłam do posła Rasia, który mówił o dobrej władzy i świętych Wadowicach. Udostępniać na facebooku.
Komentarze są zbędne.
Jaki Kotarba jest?
Niech każdy zobaczy.
Cytować
+8 #10 ja 2013-09-24 12:34
http://facebook.com/events/448980528548363
Cytować
+11 #11 ~~ 2013-09-24 12:53
Przynajmniej drukarnie mają z tego wszystkiego jakiś pożytek :)
Cytować
+22 #12 kupię,sprzedam, 2013-09-24 13:11
Tak za komuny Kocicho walczyło o dobre miejsce pod Pewexem!
Cytować
+20 #13 dzifqa do qrwy 2013-09-24 13:16
Tak to prawda, kocicho pokazało pazurki a wiejski głupol stał z boku i się śmiał.
Cytować
+15 #14 pcc88 2013-09-24 13:22
czy aby redaktor M P nie zwariował ze swoim plebiscytem jak mu napisałem że ratuje go tylko KOBIERZYN to ten komentarz nie przeszedł a co wy na to
Cytować
+18 #15 weteryniorz 2013-09-24 13:30
Na filmiku widać jak się kręcił ten tłusty,wykastro wany kocicho....zape wne ma jakieś robaki.
Cytować
+4 #16 Skutek zaniedbania 2013-09-24 14:24
Cytuję Krono:
Ja myślę, że pewien Pan z filmiku krąży i krąży zestresowany bo bardzo bliska mu Pani nie miała w nocy orgazmu :)


Tego nie wie, bo pani sypia z hakerem!

Cytuję Rypa:
Cytuję Krono:
Ja myślę, że pewien Pan z filmiku krąży i krąży zestresowany bo bardzo bliska mu Pani nie miała w nocy orgazmu :)

Za jego staraniem nie miała nigdy.I może właśnie dlatego?

:lol:
Cytować
+7 #17 Stanisław Kliś 2013-09-24 15:00
Witajcie.
@#9 Miłośnik magistratu 2013-09-24 12:17:
"SYJONIŚCI NA SYJON, KOTY NA HUTĘ!"
W onym czasie to hasło brzmiało:
""Syjonisci do Syjamu!",a Syjam to obecna Tajlandia w tym "przejęzyczenie".
Pytanie z "kawałów":Co to jest przejęzyczenie? Może ono (niedo)rzecznik zaczął kursy francuskiego ?
Miłego Dnia tyż Staszek.
P.S.A koty do Mogiły tam ichne MP(z wojska se przypominam,cho ć Gienierała nigdy do Armii nie brali).
Cytować
+4 #18 Hefajstos 2013-09-24 15:29
Cytuję Kultura ww:
Tym materiałem uświadamiacie mi że jednak pan Kotarba ma rację. Nawet wasze komentarze też to potwierdzają.


Taaa... Zachowanie pana Kotarby też świadczy o jego kulturze... Żeby nie powiedzieć o racji...
Cytować
+16 #19 Bandzior na bańce 2013-09-24 15:32
A co by się działo jakby tak samo zrobił Klinowski z kartką jakby kręcił jakiś inny pryncypał. Wzywali by policję a kocicho przebywałoby na intensywnej terapi 2 miesiące. Świadkiem byłby płaski przebywający akurat u siebie na 4 piętrze i cristoforo będący z wizytą w krakowskim realu z malcikami. Jakby tego było mało to widziałaby to jakaś sekretarka będąca na urlopie i sąd dałby wiarę że mogła to widzieć nie będąc w tym czasie na terenie miasta bo miała wakacje w egipcie.
Cytować
+20 #20 Hefajstos 2013-09-24 15:37
Ulotka robi furorę w Krakowie - komu pokazać, wszyscy konają ze śmiechu... Doprawdy, bardziej już Kotarba nie mógł się ośmieszyć To odpowiedź na pytanie, kto uważa mieszkańców Wadowic za idiotów...
Cytować
+12 #21 wygramy 2013-09-24 16:18
czekałem na ten artykuł.
jak można takie kłamstwa wypisywać?
takie rzeczy tylko w Polsce
Cytować
-23 #22 Eryk Limeryk 2013-09-24 16:27
Nie pocieszajcie się. Referendum nie ma szans i łudzenie swoich popleczników jest oszukiwaniem ich. Koszty referendum musi pokrywać budżet gminy czyli nas wszystkich mieszkańców, dlatego jestem zdecydowanym przeciwnikiem, bo wybory będą już w przyszłym roku.
Cytować
-30 #23 dregds 2013-09-24 17:10
No wreszcie ktoś napisał prawdę o radnym KLINOWSKIM.
Cytować
+17 #24 samoA 2013-09-24 17:34
Autor ulotki użył sformułowania "czysty populizm", czy przypadkiem nie jest to "czyste zaśmiecanie"?
Cytować
+17 #25 jj 2013-09-24 17:34
Zarząd Okręgowy PiS Okręg 12 – Chrzanów

W związku z organizowanymi w gminach Brzeszcze i Wadowice referendami w sprawie odwołania władz lokalnych Zarząd Okręgowy PiS oświadcza, iż z założenia popiera prawo obywateli do decydowania o ocenie działalności władz samorządowych poprzez inicjatywy referendalne. Każda forma praworządnej aktywności obywatelskiej wzmacnia demokrację w Polsce i z tej racji jest wartościowa. Jednocześnie, uważamy że nie jest rolą partii politycznych ingerowanie w proces referendalny, dlatego też Zarząd Prawa i Sprawiedliwości nie będzie się angażować w przebieg kampanii w gminach Brzeszcze i Wadowice.

Co na to Szczur, Salachna i Ramosowa?
Cytować
+21 #26 roma 2013-09-24 17:54
Zaparło mi dech widziałam różne wpadki p.Kotarby ale w tym filmiku przerósł samego siebie--------- --WSTYD!!!!!!!! !!tak zachowuje się PEDAGOG,nie mówiąc już o stanowisku w UM :eek:
Cytować
+12 #27 wygramy 2013-09-24 18:01
a to dlatego że kocicho jest z PO
Cytować
+15 #28 Ucho 2013-09-24 18:05
@jj
Pomogła "wycieczka" do Beaty Szydło Ewy filipiak z chorym Cristoforo.
Nie pomogły łzy przez telefon Cristoforo.
W stanowisku w pierwszej wersji było o tym, że PiS "nie chroni parasolem" żadnej osoby władzy w tych gminach.
Ewa chyba uprosiła.
Cytować
+18 #29 fan Lenina 2013-09-24 18:17
Kocicho, bierz rower i buty i spieprzaj do Nowej Huty !
Cytować
-5 #30 obywatelka wadowic 2013-09-24 19:38
Ucho - bo Ty wiesz najlepiej. Swoją drogą dobry pseudonim, kojarzy mi się z niedawną sprawą podsłuchu w Gazecie Krakowiskiej ?
Cytować
+11 #31 SG 2013-09-25 09:50
W swoim wywiadzie Klinowski przypomniał jedną prawdę, o której wszyscy wiedzą w Wadowicach. Otóż Klinowski, choć w sposób kontrowersyjny, zajmuje się narkomanami i narkotykami. Natomiast piszący te słowa od lat zajmuje się niewątpliwie powszechną i legalną odmiana narkomanii, jaka jest wszechobecny (w Polsce) nikotynizm. Wiadomo, co podkreśla Klinowski, że Ewa Relikwia jest osobą silnie uzależnioną od tytoniu i nie podejmuje żadnych kroków, aby wyjść z tego rujnującego nałogu. Co więcej - wbrew obowiązującemu prawu i etyce zamieniła swój gabinet w publiczną palarnię.To samo jest w kantorku Straży Miejskiej, której zadaniem jest m.in. ściganie wykroczeń z tytułu palenia w miejscach niedozwolonych. Zresztą w Wadowicach "ryba psuje się od głowy" i za przykładem św. Ewy nikt tej ustawy na serio nie przestrzega. Stanisław K. dostawał "gęsiej skórki", kiedy mu o tym wspominałem. A swoja drogą zastanawia postawa niektórych wpływowych osób duchownych: zamiast rozciągać nad Ewą F. "parasol ochronny" mogli by jej przynajmniej za pokutę, o ile jeszcze uczęszcza do spowiedzi, zadać przeprowadzenie skutecznej kuracji odwykowej (antynikotynowe j) jako nieodzowny warunek dalszego poparcia. Przecież to grzech przeciwko V Przykazaniu Dekalogu (niszczenie zdrowia i życia własnego oraz osób trzecich przez narażanie ich na tzw. bierne palenie).
Cytować
+9 #32 Ucho 2013-09-25 17:57
Cytuję obywatelka wadowic:
Ucho - bo Ty wiesz najlepiej. Swoją drogą dobry pseudonim, kojarzy mi się z niedawną sprawą podsłuchu w Gazecie Krakowiskiej ?

zabolało? tak to z prawdą bywa,
weź pod uwagę, że łącznie z aktywnymi członkami PiS mają ludziska dość układanek, na takiej układance salachna został członkiem zarz. okr., są też członkowie Pis którzy nie akceptują tej osoby, stąd przecieki informacji, co do podsłuchów to chętnie zakładam i używam, nie obrażaj mnie amatorszczyzną z GK, my mamy nowoczesny sprzęt wykradziny od kocicha,
pozdrawiam
Cytować
+7 #33 Zbir 2013-09-25 19:48
W RYLO PANIE K ZA TA ULOTKE CALA GMINAZASMIECONA KARA DLA TYCH CO TO NABA ZGRALI NIECH WEZMA TACZKI I UPRZATNOM PANU TA ULOTKA POMOZE
Cytować
+4 #34 Jarek92 2013-09-30 11:53
Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy i a jak jest to za 1200??? Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.