Muzeum Miejskie wspólnie z Cukiernią Hardek Mąka Hardek gościło dzieci wraz z rodzicami. Efektem wsp
Wspólnie dekorowali pierniki

Muzeum Miejskie wspólnie z Cukiernią Hardek Mąka Hardek gościło dzieci wraz z rodzicami. Efektem wspólnej pracy były liczne pierniki dekorowane oraz choinki sklejane z piernikowych gwiazdek.

Święta za pasem więc czas pomyśleć o choince i jej ozdobach. W niedzielę (16.12) w Muzeum Miejskim w Wadowicach zebrały się całe rodziny aby wspólnie udekorować ciasta choinkowe. Warsztaty przygotowane i prowadzone były wspólnie z Cukiernią Wadowice.

Efektem wspólnej pracy były pierniki dekorowane kolorowym lukrem, białą i ciemną czekoladą, różnymi przyprawami i bakaliami: orzechami, kokosem, drobnymi cukierkowymi malowane pierniki, choinki sklejane z piernikowych gwiazdek. Nie zabrakło także wspólnie zrobionego napisu "Wesołych Świąt".

W tajniki zdobienia pierników wprowadziła uczestników warsztatów Ewa Hardek, współwłaścicielka firmy cukierniczej Hardek Mąka Hardek Sp. j. Pięknie udekorowane ciastka powędrowały do domu uczestników i będą przypominać jedną z najstarszych polskich tradycji, jaką są kolorowe pierniki na świątecznej choince.

(AS)
(zdjęcie: Muzeum Miejskie w Wadowicach)

Zobacz również:
Jak wygląda a jak miał wyglądać rynek
Święty Mikołaj w stowarzyszeniu
Są ze sobą 50 lat
Nie ma fontanny, będą gejzery
Wadowicki rynek najpiękniejszy w Małopolsce?
Tak obchodzili ten dzień
Choinka stanęła na rynku

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Misio 2012-12-17 16:06
Zjadłoby się piernika...
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.