Coroczną już tradycją w Wadowickiej Bibliotece Publicznej jest wakacyjna wystawa Ogniska Pracy Pozaszk
Obrazy wyobraźni

Coroczną już tradycją w Wadowickiej Bibliotece Publicznej jest wakacyjna wystawa Ogniska Pracy Pozaszkolnej, które prezentuje prace plastyczne wykonane przez dzieci i młodzież w trakcie trwania roku szkolnego.

Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach wspomaga rozwój młodego człowieka poprzez współdziałanie z nim w podejmowaniu różnych form aktywności w czasie wolnym. Dzieci i młodzież mają możliwość rozwijania swych zainteresowań i pasji w dziedzinie muzyki, tańca, plastyki oraz wielu innych.

Celem zajęć plastycznych, prowadzonych profesjonalnie przez Jerzego Kozaka jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na szeroko rozumiane piękno, przybliżenie wielu dziedzin sztuk plastycznych na drodze zajęć praktycznych i teoretycznych, zapoznanie z różnego rodzaju technikami wyrazu artystycznego, co ostatecznie prowadzi do wyrażania emocji poprzez obraz. Uczestnicy warsztatów mają okazję włączenie się w życie artystyczne poprzez udział w konkursach plastycznych i wystawach, a także zintegrowania się w grupie poprzez realizowanie wspólnych zadań.

Wystawa prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej jest efektem swobodnej wypowiedzi twórczej młodych artystów, śmiałych prób w aranżowaniu powierzchni kartki papieru, eksperymentowania z kolorem i różnorodnymi technikami wyrazu.

Obrazy przyciągają uwagę odważną kolorystyką, ciekawym ujęciem tematu i spojrzeniem na otaczający świat charakterystycznym dla ludzi młodych. Plastyczna wyobraźnia twórców wyrażona poprzez zastosowanie różnorodnych technik i zaskakujących form wyrazu robi wrażenie tak na znawcach sztuki, jak i osobach postrzegających ją przez pryzmat osobistych wrażeń i subiektywnej oceny.

Na ekspozycję autorstwa 27 osób składa się 45 prac i 5 obrazów olejnych. Wystawę można oglądać w Sali Konferencyjno- Wystawienniczej Wadowickiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Legionów od 23 lipca do 31 sierpnia.

(Jolanta Cichoń)


NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 urolog 2012-07-27 09:00
Bardzo ciekawe prace. Czy redakcji chcialoby sie zrobic zdjecia calej galeri i uruchomic taka galerie tutaj dla osób które nie moga zobaczyc tego na zywo?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.