W piątek (27.01) kilkadziesiąt osób zgromadzonych w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Publicznych n
Tak będzie wyglądać wadowicki rynek - video

W piątek (27.01) kilkadziesiąt osób zgromadzonych w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Publicznych nr 3 Wadowicach obejrzało prezentacje biura projektowego Traffic-System, dotyczącą planowanych elementów małej architektury, które zabudowane będą w obrębie wadowickiego rynku.

Inżynier Daniel Chabrowski, architekt Ewa Szymańska - Sułkowska oraz architekt Bartosz - Maria Rutkowski z biura Traffic-System przez prawie dwie godziny prezentowali mieszkańcom pomysły na elementy małej architektury, które będą wypełniać przestrzeń na placu Jana Pawła II.

Na spotkaniu, które odbyło się w piątek (27.01) w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Wadowicach uczestniczyło niecałe 40 osób. To nie za duża liczba, biorąc pod uwagę, że wśród nich znalazło się kilku wadowickich radnych, przewodniczący Rady Miejskiej, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i kilku przedstawicieli mediów. Głównym powodem była chyba pora: godzina 14.00 niestety ogranicza widownię do emerytów, uczniów, bezrobotnych oraz osób, które chciały i mogły zwolnić się z pracy. Jak dowiedzieliśmy się od przedstawicieli biura projektowego, nie był to pomysł Traffic-System, taką porę wybrał Urząd Miasta w Wadowicach, trójka projektantów odpowiedziała jedynie na zaproszenie.

Główny plac miasta od września 2010 roku jest w remoncie, który powoli ma się ku końcowi. Biuro projektowe Traffic-System na spotkaniu zaprezentowało elementy małej architektury, które bedą wybudowane w obrębie rynku. Na ekranie pokazano i omówiono kilka pomysłów na studnię, fontannę, zdrój uliczny na ulicy Zatorskiej, 104 tablic pamiątkowych upamiętniających miejsca wizyt bł. Jana Pawła II, obudowania lipy znajdującej się we wschodniej części rynku, muru oporowego czy zagospodarowania zieleni.

W prezentacji czynnie brało udział kilka osób, które omawiały poszczególne projekty i zadawały pytania projektantom. Ci bardzo rzeczowo, cierpliwie i konkretnie na nie odpowiadali.

W trakcie dyskusji okazało się, że część rynku będzie jednokierunkowa (od Krakowa w stronę Bielska), bedzie na nim przejście dla pieszych ale bez świateł. Ruch na centralnym placu ma być zresztą ograniczony do minimum.

Sporo kontrowersji wywołało pytanie, co stanie się z 60 granitowymi płytami z nazwami miejscowości, przysłanych z całej Polski na apel władz naszego miasta, które miały się znaleźć na wadowickim rynku. Traffic-System poinformowało, że w swoim projekcie nigdy nie przewidywało wykorzystania tych elementów, a kierownik Wydziału Gospodarki Komunalnej UM Tadeusz Krupnik, przyznał, że płyty są w Urzędzie Miasta, gdzie zastanawiają się, jak "godnie je wykorzystać".

Spore zamieszanie wywołało również pytanie o możliwość zrzucania węgla do piwnic kamienic,  znajdujących się przy rewitalizowanym rynku. 

Jako, że podobno jeden obraz jest wart więcej niż tysiąc słów, oraz biorąc głównie pod uwagę to, że ze względu na porę prezentacji większość zainteresowanych nie  miała możliwości zobaczenia jej na żywo, portal WadowiceOnline.pl, dzięki uprzejmości i życzliwości firmy www.nasze-video.com udostępnia państwu jej zapis wideo w całości.

Życzymy miłego oglądania.

(Marcin Guzik)
(video: www.nasze-video.com)

Zobacz również:
Angelika i Gabriela poleciały balonem
Kto reklamuje nowe połączenia kolejowe?
Rzecznik sprawnie parkuje
Wadowice na starej fotografii
Wadowiccy kierowcy to czyścioszki
Śnieg przysypał nowy rynek, a ludzie wydeptali... stary
Andrychów szuka... opiekuna dla drobiu
Orzeł WRONę pokonał
Rzecznik rozdaje cukierki

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+28 #1 Gienka 2012-01-30 09:04
Będzie tak jak chce burmistrz.
Koniec dyskusji.
Demokratycznie wybrana dyktatura rządzi i dzieli.
Cytować
+31 #2 Maciek 2012-01-30 09:13
A czy nagranie takiej prezentacji i jej późniejsza publikacja nie leży czasem w gestii Urzędu Miasta a nie prywatnego portalu, który poświęca czas, sprzęt żeby dać mieszkańcom to co powinni mieć z gminy w standardzie?!

Czy może komuś mocno zależało, żeby tą prezentację zobaczyło jak najmniej osób.

Dziękuje więc portalowi Wadowice Online, że dzięki niemu ja jako mieszkaniec, który nie dał rady być na niej (ba! nawet o niej nie wiedział...) mam szansę zobaczyć co się tam działo.
Cytować
+20 #3 - 2012-01-30 09:36
Dzięki za video, władzom pewnie już jad cieknie z pyska, że ktoś to nagrał i udostępnił.
Niech się lepiej przyzwyczają, że czasy kiedy wszystko robili po kryjomu, za zamkniętymi drzwiami i bez wiedzy mieszkańców się skończyły.
Cytować
-26 #4 Zofija 2012-01-30 09:38
i
No to Siłkowska już nie będzie mogła wysypywać miału węglowego luzem na chodnik i ulicę Lwowską w rynku.

Projektanci poradzili jej by węgiel nosić w workach, albo w pojemnikach aby nie brudzić.
Cytować
+15 #5 Maciek 2012-01-30 09:40
Cytuję Zofija:
i
No to Siłkowska już nie będzie mogła wysypywać miału węglowego luzem na chodnik i ulicę Lwowską w rynku.

Projektanci poradzili jej by węgiel nosić w workach, albo w pojemnikach aby nie brudzić.


PANI Siłkowskiej jak już, może odrobinę kultury niewychowańcu.
Cytować
+16 #6 PKO 2012-01-30 09:58
Pani Zofio,

Proszę sobie przed kamienicą wyłożyć plandekę, na nią rozsypać węgiel, zrzucić w kilka godzin do piwnicy, plandekę schować i .... nie ma śladu na rynku. Jeśli przyjdą strażnicy wlepić mandat, proszę go przyjąć i zgłosić sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich. O zgłaszaniu do gminy z wiadomych powodów lepiej zapomnieć.
Cytować
-15 #7 E.W.. 2012-01-30 10:09
Siłkowska ma duże dochody z wynajmu sklepów to chyba ją stać.
Mogłaby sobie nawet założyć gaz, byłoby drożej, ale nie musiałaby kupować węgla który też jest drogi.
Obok sąsiad opala gazem sobie chwali, a Siłkowskiej szkoda kasy.
Cytować
+7 #8 PKO 2012-01-30 10:18
Cytuję E.W..:
Siłkowska ma duże dochody z wynajmu sklepów to chyba ją stać.
Mogłaby sobie nawet założyć gaz, byłoby drożej, ale nie musiałaby kupować węgla który też jest drogi.
Obok sąsiad opala gazem sobie chwali, a Siłkowskiej szkoda kasy.


Rzecznik w pracy. pogratulować, ale tylko poczucia humoru.
Cytować
+8 #9 pietia 2012-01-30 11:19
Piramida władzy zaprezentowała swój gust ,z piramidą możnowładców się nie dyskutuje
Cytować
+23 #10 Zofia Siłkowska 2012-01-30 11:31
Tak, jak należało się spodziewać, prezentacja, którą Burmistrz usiłowała nazwać "formą konsultacji społecznych", to kpina z mieszkańców, bo wszystko już dawno zostało zadecydowane, a my powinniśmy wyłącznie pochwalić i zachwycić się "troską władz magistrackich o dobro mieszkańców".
Ponieważ pokazałam projektantowi zdjęcia obrazujące, jak te rozwiązania rewitalizacyjne ( zwężona jezdnia, słupy w chodniku, szczerbata i fatalnie położona kostka i na jezdni i na chodnikach) komplikują życie codzienne mieszkańcom, zostałam zaatakowana przez p. Płaszczycę. Najwyraźniej postanowił w imieniu pracodawcy "dokopać Siłkowskim", bo to przecież kamieniczniczki , a "kamienicznicy to burżuazyjny wrzód na zdrowym ciele ludu pracującego miast i wsi", czyż nie????
Pan Płaszczyca wraz z rzecznikiem Kotarbą w dniu 28 kwietnia 2011r. spłodzili na Wadowice24.pl artykuł, w którym oskarżyli nas obie o spisek lewicowy i komuchostwo, natomiast w ostatni piątek najwyraźniej okazało się, że jednak Siłkowskie to burżuazja, a "komusze" poglądy posiada strona przeciwna!!!! Pan Płaszczyca w swojej chęci dopieczenia kamienicznikom zupełnie zapomniał, że w obrębie rewitalizowanej obecnie części miasta żyją również najemcy lokali komunalnych, gdzie funkcje właścielskie spoczywają na władzach miasta. Czy ktokolwiek poinformował tychże mieszkańców, że teraz będą musieli przynosić sobie węgiel ze składu opału np. w siatkach lub wiadrach, bo "chodnik nie może się ubrudzić"???
W południowej części Rynku nie ma gazu i jak widać, troska magistratu o dobro mieszkańców jest fikcją.Nie taki cel miały władze na myśli, decydując o pracach rewitalizacyjny ch!
Cytować
-1 #11 DAB 2012-01-30 14:27
Cytuję Zofia Siłkowska:
a "kamienicznicy to burżuazyjny wrzód na zdrowym ciele ludu pracującego miast i wsi", czyż nie????

Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości. - Terry Pratchett.
Cytować
-9 #12 E.W.. 2012-01-30 14:45
Sąsiad Siłkowskiej ma gaz a ona nie bo go nie chciała.
Cytować
+9 #13 - 2012-01-30 15:14
"Pan jest śmieszny panie Płaszczyca, wie pan? [...] Niech że się pan opamięta"
No błysnął redaktorek niesamowicie. Ale widocznie to taka MODA.
Cytować
+2 #14 micha 2012-01-30 16:08
Stasiu i jego uśmiechnięta buźka!
Cytować
+8 #15 majka 2012-01-30 16:59
Rodzina Pań Siłkowskich dla miasta przekazała dużo jak ktoś nie zna historii niech poczyta i przestanie zazdrościć dochodów,preten sje do rodziców,że urodził się biednym kundlem,a nie kamienicznikiem co wcale w Wadowicach nie jet różowe
Cytować
-12 #16 PiotrekKa.. 2012-01-30 17:41
Jak to jest z tym kanałem Siłkowskiej. Przez pół roku twierdziła, że nie miała przyłącza, a teraz jak jej zakład kanalizacyjny udowodnił, że jest podłączona do kanalizacji to nie potrafi przeprosić wadowiczan za rozgłaszanie nieprawdy.

Najwyższa pora opamiętać się i naprawić krzywdy, bo bycie kamienicznikiem nie daje możliwości bycia ponad prawem.
Cytować
-5 #17 pawelbajnosz 2012-01-30 18:16
PiotrekKa..: To jest moda taka, zapanowała, że się stwierdza brak przyłącza..
Cytować
+9 #18 Freezyear ... 2012-01-30 19:37
Mnie zastanawia co innego. Dyskusja dyskusją ale inwestorem jest miasto, reprezentantem miasta w naszym przypadku jest burmistrz więc gdzie jest szanowna Pani Filipiak bo jakoś nie zauważyłem jej obecności? Jak dla mnie to kolejny przykład olewania mieszkańców, ich sugestii itd. A może to strach przed konfrontacją z mieszkańcami?
Cytować
+10 #19 - 2012-01-30 20:08
Bała się pań Siłkowskich, taka prawda.
Cytować
+12 #20 Freezyear ... 2012-01-30 20:13
Cytuję Wolny Wadowiczanin:
Bała się pań Siłkowskich, taka prawda.

Myślę ze nie tylko pań Siłkowskich. Z ust wielu mieszkańców mogłyby paść niewygodne pytania i zarzuty. A pani Filipiak jakby zdając sobie z tego sprawę rzuciła na pożarcie Krupnika który mętnie się tłumaczył w kilku kwestiach :)
Cytować
+9 #21 Maćko 2012-01-30 20:13
Prawda jest taka, że tym rynkiem sobie nasza władza strzela w kolano. 6 czy 7 radnych na sali i żaden oprócz Odrozka nie zadał nawet pytania. Niedoszły poseł wpadł na 20 minut pouśmiechać się - taki z niego pożytek. Widzę, że Krzysztof tatowy garniak oddał i kupił sobie nowy, nie za ładny wprawdzie ale przynajmniej wymiarowy. Dzięki za wideło, przynajmniej pośmiałem się przy tej farsie. Projektanci naprawdę w porządku i rzeczowi, pewnie też z politowaniem na to wszystko patrzyli ale dostali zlecenie więc zrobili co kazano. Godzina wybrana fantastycznie, od razu widać, gdzie ma mieszkańców urząd. Ewa się widać bała przyjść bo ta garsta co się dowiedziałą o prezentacji by ją pewnie zjadła żywcem...
Cytować
+8 #22 - 2012-01-30 20:17
Oczywiście że nie tylko. Na sesji to ma swoich podległych radnych, którzy mieszkańców do głosu NIE CHCĄ dopuścić i Szczura, przepraszam - przewodnicząceg o Szczura, który każdego może zagłuszyć. A tutaj by to nie przeszło.

Cytuję Maćko:
6 czy 7 radnych na sali i żaden oprócz Odrozka nie zadał nawet pytania.


Poza Odrozkiem, to jeszcze Kamińska się coś udzielała (jeśli dobrze pamiętam).
Cytować
+22 #23 Freezyear ... 2012-01-30 20:21
Cytuję Maćko:
Projektanci naprawdę w porządku i rzeczowi, pewnie też z politowaniem na to wszystko patrzyli ale dostali zlecenie więc zrobili co kazano.

Miny architektów w momencie dyskusji mieszkańców z Krupnikiem na temat ogrzewania bezcenne to fakt:)
Cytować
-25 #24 nudy na pudy 2012-01-30 23:23
Ja man inne odczucia.
Wydaje mi się, że to ci pytacze nie wiedzieli czego się czepić. Widać było, że mieli ochotę na jakąś pyskówkę, ale projektanci nie dali się im wciągnąć w jakieś idiotyczne dyskusje o niczym.
Można powiedzieć, że szkoda czasu na takie jałowizny, ale trudno takich nudziarzy jest więcej. Projektanci dobrze wiedzą że w każdym środowisku są upierdliwcy, którym wszystko nie pasuje.
Cytować
-22 #25 Arek 2012-01-31 09:26
Dobrzy byli tylko projektanci. Pytający to kompletne dno. Nie szkoda Wam taśmy na nagrywanie takich bzdur? Czy coś więcej się dowiedzieliście ? Czy macie jakiś wpływ na to co dzieje się na rynku ? Tyle. że popyszczyliście sobie trochę, popluliście w swoich przeciwników politycznych - i to wszystko. Dramatyczne WADOWICE !
Cytować
+17 #26 Antoni 2012-01-31 15:55
Cytuję nudy na pudy:
Ja man inne odczucia.
Wydaje mi się, że to ci pytacze nie wiedzieli czego się czepić. Widać było, że mieli ochotę na jakąś pyskówkę, ale projektanci nie dali się im wciągnąć w jakieś idiotyczne dyskusje o niczym.
Można powiedzieć, że szkoda czasu na takie jałowizny, ale trudno takich nudziarzy jest więcej. Projektanci dobrze wiedzą że w każdym środowisku są upierdliwcy, którym wszystko nie pasuje.

Cytuję Arek:
Dobrzy byli tylko projektanci. Pytający to kompletne dno. Nie szkoda Wam taśmy na nagrywanie takich bzdur? Czy coś więcej się dowiedzieliście ? Czy macie jakiś wpływ na to co dzieje się na rynku ? Tyle. że popyszczyliście sobie trochę, popluliście w swoich przeciwników politycznych - i to wszystko. Dramatyczne WADOWICE !

Projektańci zrobili to co im zlecono . Odpowiedzi powinni udzielać ci co ich tam nie było , najleoiej schować głowę w piasek i wypisywać bzdury.
Cytować
+19 #27 ciek zdrojowy 2012-01-31 17:48
Zgadzam się, projektanci wykazali pełny profesjonalizm tłumacząc nawet etyczne niuanse tego projektu z małym zastrzeżeniem do właściciela firmy który momentami wyglądał jak by Kadele ubrali w garnitur, wystarczyło jedno pytania do Pana Krupnika żeby wyjaśnił że tablice się zastanawiają w Urzędzie Miasta. Pani Burmistrz kolejny raz pokazała jak szanuje mieszkańców i wyborców. Tego fircyka z białorusi nie ma co komentować.
Cytować
+13 #28 Antek G. 2012-01-31 22:42
nic z tego nie wynika. To nie konsultacje ale zwykłe postawienie przed faktami dokonanymi mieszkańców. Gratuluję Pani Burmistrs Ewie Filipiak. Kolejny cios w kolano.
Cytować
-8 #29 Marian 2012-02-01 13:50
A kiedy będzie zapis wideo z sesji budżetowej, czekamy już ponad miesiąc i nie ma. Coś Panowie redaktorzy inaczej obiecywali, ale jak zawsze skończyło się na słomianym zapale. Obiecanki cacanki.
Cytować
+13 #30 ciek zdrojowy 2012-02-02 13:07
nie rozumie jednego, skoro rynek jest robiony z kasy unijnej z zastrzeżeniem że nie będzie przynosił dochodów, to na jakiej podstawie będą na nim ogródki piwne
Cytować
-5 #31 Katarzyna D. 2012-02-14 11:17
No cóż, projekt ciekawy, ale ja jestem przyzwyczajona do starego wyglądu rynku i gdyby tylko usunąć ruchliwą drogę ze środka rynku - będzie fajnie!
__
www.sky4fly.net/
Cytować
0 #32 lola 2012-09-18 21:33
czyzby zmienili sale konferencijna w urzedzie? :eek:
Cytować
0 #33 lola 2012-09-18 21:34
a czy kostka wytrzyma?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.