Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej p
Drukuj
Na wadowicki rynek zjechały się motoryzacyjne legendy PRL

Na wadowicki rynek zjechali się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pasjonatów zabytkowych samochodów. Było na co popatrzeć!

Dla pasjonatów zabytkowych samochodów 8. Ogólnopolski Zlot Pojazdów MotoLegendy PRL, współorganizowany przez gminę Wadowice, był prawdziwą gratką. W sobotę (17.06) od godziny 9:00 na wadowickim rynku mogli podziwiać kultowe modele minionej epoki. Prezentacja cieszyła się ogromną popularnością i pomimo niesprzyjającej początkowo aury setki osób odwiedziło centralny plac miasta, aby z bliska przyjrzeć się świetnie zachowanym samochodom. Dumni właściciele chętnie pokazywali swoje modele i dzielili się wiedzą na temat, jak sami mówią, "pojazdów z duszą".

Prawdziwą perełką zlotu był prezentowany samochód opel admirał z 1972 roku, którego użytkownikiem był ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II był fiat 125p w wersji "Jamnik" wykorzystywany w przeszłości do obsługi papieskich wizyt w Polsce.

Główne nagrody zlotu przyznano  mercedesowi 170 z 1953 roku - jako najstarszemu samochodowi całego wydarzenia oraz volvo pv 544 z 1958 roku - jako najstarszemu z regionu Wadowic. Pamiątkowe statuetki wręczyła zastępczyni przewodniczącego Rady Miejskiej w Wadowicach Maria Zadora a gmina Wadowice ufundowała nagrody dla zespołów biorących udział w rajdzie.

(AS)
(zdjęcia: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Zarządca Jeziora Mucharskiego robi kolejny ukłon w stronę wędkarzy

Święto miłośników kolei już w ten weekend. Zobaczcie program tegorocznej Parowozjady!

Pociąg retro znowu zrobił furorę na stacjach w Kalwarii i Wadowicach

Zarządca Jeziora Mucharskiego wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy

Senioralia połączyły na lanckorońskim rynku różne pokolenia