Na wadowicki rynek zjadą się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pas
Samochodowe legendy PRL przyjadą na rynek

Na wadowicki rynek zjadą się z Gorlic uczestnicy 8. edycji MotoLegendy PRL-u. Imprezy zrzeszającej pasjonatów zabytkowych samochodów. Będzie na co popatrzeć.

MotoLegendy PRL-u to impreza, która zrzesza pasjonatów zabytkowych samochodów. Tegoroczna 8. edycja rozpocznie się już w czwartek 15 czerwca. Kierowcy historycznych pojazdów wystartują z Gorlic, a ich miejscem docelowym będą Wadowice. Tego samego dnia w godzinach wieczornych, na gorlickim rynku odbędzie się koncert naszej rodzimej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia, która tego dnia specjalnie przyjedzie z Wadowic, aby umilić czas zlotowiczom i zaprezentować swój repertuar.

Następnie w piątek 16 czerwca, od godzin porannych odbywać się będzie rejestracja uczestników. Około południa burmistrz Gorlic dokona oficjalnego otwarcia imprezy, po czym wszyscy wyruszą w drogę do Wadowic, zatrzymując się po drodze na rynku w Limanowej. Wieczorem w Wadowicach czekać na nich będzie specjalny nocny występ Gorlickiego Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”.

Sobota 17 czerwca to dzień prezentacji pojazdów na placu Jana Pawła II w Wadowicach oraz zwiedzanie Muzeum Papieskiego. W godzinach popołudniowych burmistrz Wadowic wręczy uczestnikom wyróżnienia, upominki oraz pamiątkowe dyplomy.

Miłośnicy starych samochodów będą mieli na co popatrzeć. Ciekawostką zlotu będzie samochód Opel Admirał  z 1972 roku, którego użytkownikiem był ksiądz kardynał Karol Wojtyła. Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II będzie Fiat 125p w wersji "Jamnik" wykorzystywany do obsługi papieskich wizyt  Polsce.(AS)
(zdjęcie: archiwum)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Edo 2017-06-07 15:09
A za III-j RP,takich nawet niema,bo wszystko z zachodu i starsze od PRL-owskich.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.