W sobotę (13.05) w Wadowicach harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyli w grze terenowej HarcHraTer
HarcHraTer, czyli potwór złapany, komendant uratowany

W sobotę (13.05) w Wadowicach harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyli w grze terenowej HarcHraTer. Tegoroczna edycja miała charakter gry detektywistycznej. Została przygotowana przez dwie drużyny z Wysokiej – 7 Drużynę Starsziharcerską „Centrum” oraz 18 Drużynę Harcerską „Bajkonators”.

Fabuła gry oparta była na popularnym serialu animowanym Scooby Doo. Zadaniem patroli było wyśledzenie potwora widzianego ostatnio w kilku miejscach w Wadowicach. Potwór zagrażał Komendantowi Hufca, należało więc go odszukać. Mimo mało przyjaznej aury ponad 60 detektywów wyruszyło przystąpiło do akcji. Zdobywanie odcisków potwora wiązało się w wykonaniem różnorodnych zadań. Należało wykazać się nie tylko sprytem i spostrzegawczością, ale również wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy. Harcerze pomagali m.in. potrąconemu rowerzyście, osobie z zawałem serca, poparzeniem chemicznym, czy poszkodowanemu porażonemu prądem. Były panikujące dzieci, laboratorium chemiczne,  tor przeszkód z przenoszeniem rannych na noszach i budowanie pojazdów.

Dużym zaskoczeniem dla uczestników było udzielanie pomocy osobom mówiącym w obcym języku, w tym przypadku po angielsku i niemiecku. Po wykonaniu zadań i portretu „poszukiwanego” należało porównać zdobyte odciski z prawdziwym śladem potwora. Nasi detektywi spisali się na medal. Potwór został zdemaskowany na Wenecji. W nagrodę dla wszystkich uczestników czekała kiełbaska z ogniska, lody oraz przejażdżka na koniach.

Współzawodnictwo odbywało się w dwóch kategoriach. Pośród drużyn harcerskich wygrały patrole z 1 DH Błękitna (Frydrychowice) oraz  z 7 DH "Omega" i 125 DH "Zośka" (Mucharz). Pośród patroli starszoharcerskich najlepsze były „Pajątaki z Badylem” (zespół łączony z Kalwarii i Wadowic) oraz 9 DSTH „Ewenement” (Budzów).

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu gminy Wadowice.

 

(Pwd. Katarzyna Lasek)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.