Polskie Towarzystwo Saunowe postanowiło stworzyć akcję "Saunowa środa", skierowaną do obiektów prow
Saunowe środy. To pomysł Polskiego Towarzystwa Saunowego

Polskie Towarzystwo Saunowe postanowiło stworzyć akcję "Saunowa środa", skierowaną do obiektów prowadzących saunaria, w szczególności aquaparków i basenów, hoteli, klubów fitness, zespołów SPA oraz samodzielnych obiektów saunowych. Również w powiecie wadowickim

Zapraszamy wszystkie obiekty prowadzące saunaria, w szczególności aquaparki i baseny, hotele, kluby fitness, zespoły SPA oraz samodzielne obiekty saunowe, do wzięcia udziału w akcji "Saunowa środa" prowadzonej przez Polskie Towarzystwo Saunowe. Celem akcji jest pozwolenie klientom raz w tygodniu w każdą środę od godziny 18:00 przez minimum 3 godziny na korzystanie z kąpieli saunowych zgodnie z zasadami kultury i poprawnego saunowania propagowanymi przez PTS w miejscach, gdzie nie jest to na co dzień dozwolone — informuje Marcin Dudzik, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Saunowego.

Adresatami akcji są ośrodki saunowe, w których na co dzień nie jest wymagane stosowanie zasad poprawnego saunowania. W szczególności akcja skierowana jest do saunariów przybasenowych, hotelowych, przy klubach fitness i zespołach SPA. Cele akcji "Saunowa środa" jest propagowanie poprawnego saunowania, stworzenie stałej grupy klientów, propagowawanie zasad kultury a także - co tu ukrywać - zwiększenie obrotów w obiektach przez zainteresowanie działaniami saunarium.

Uczestnicy, którzy chcieliby wziąć udział w akcji powinni  w czasie jej trwania (środa od godziny 18:00 do zamknięcia obiektu) stworzyć warunki do zażywania kąpieli saunowych zgodnie z zasadami kultury i poprawnego  saunowania. W szczególności oznacza to to, że klient przy kasach informowany jest o prowadzonej w tym dniu akcji i o zakazie noszenia strojów kąpielowych w strefie saunarium od godziny 18:00 i nakazie okrywania się ręcznikiem w czasie poruszania się po obiekcie a także oddelegowanie osoby skrupulatnie kontrolującej i egzekwującej stosowanie zasad kultury i poprawnego saunowania propagowanych na stronach Polskiego Towarzystwa Saunowego. Uczestnik akcji może zwrócić się do PTS o ulotki propagujące zasady poprawnego saunowania lub wydrukować je we własnym zakresie. Uczestnictwo w akcji jest bezpłatne.

Jak udało się nam dowiedzieć, Polskie Towarzystwo Saunowe będzie obecne w Wadowicach podczas czerwcowego pikniku organizacji pozarządowych organizowanego przez nasze lokalne stowarzyszenie Wadowicka Inicjatywa Obywatelska. Oprócz możliwości zapoznania się z zasadami poprawnego korzystania z sauny, uczestnicy imprezy być może obejrzą występy najlepszych saunamistrzów z tegorocznej czołówki polskiej reprezentacji na Mistrzostwa świata Aufguss WM. Więcej szczegółów ma być niespodzianką.

Więcej informacji na stronach Polskiego Towarzystwa Saunowego: polskietowarzystwosaunowe.pl oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/PolskieTowarzystwoSaunowe oraz https://www.facebook.com/saunawadowice

 

 

(KŚ)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Mieszkaniec gminy 2017-05-11 18:25
Świetna inicjatywa. Doskonale sprawdza się w promocji mało znanych obiektów saunowych. Niestety obawiam się, że wadowickie pseudo sauny nie będą zainteresowane promocją poza granicami gminy. Eh te Wadowice.
Cytować
+11 #2 Saunowicz 2017-05-11 19:58
W Oświęcimiu w Gym For You się przyjęło. Ciekawe czy w Wadowicach coś w końcu ruszy, bo pod względem kultury korzystania z sauny mamy ciągle w Wadowicach prlowski beton.
Cytować
-5 #3 wannomistrz krajowy 2017-05-13 00:11
Polskie Towarzystwo Wannowe jest przeciwne upowszechnianiu obcych wzorców kulturowych jakim jest "saunowanie". Wadowiczanie z natury konserwatywni, preferują natryski lub kąpiel w wannie. Ewentualnie kąpiele w Skawie wzorem naszego burmistrza.
Cytować
+8 #4 Mieszkaniec Gminy 2017-05-17 09:53
Cytuję wannomistrz krajowy:
Polskie Towarzystwo Wannowe jest przeciwne upowszechnianiu obcych wzorców kulturowych jakim jest "saunowanie". Wadowiczanie z natury konserwatywni, preferują natryski lub kąpiel w wannie. Ewentualnie kąpiele w Skawie wzorem naszego burmistrza.

Szkoda, że takiego konserwatyzmu nie ma w stosunku do "obcych wzorców handlowych". "obce wzorce kulturowe" to saunowanie w Polsce? Poczytaj trochę historii z czasów Chrobrego zanim coś napiszesz.
Cytować
+7 #5 Steamroom 2017-05-17 10:04
Nie istnieje coś takiego jak Polskie Towarzystwo Wannowe. Akcja nie jest skierowana do indywidualnych gospodarstw domowych, tylko do obiektów, które udają, że mają saunę, a w praktyce, przez niewłaściwe korzystanie niszczą użytkownikom zdrowie.
Cytować
0 #6 Mieszkaniec Gminy 2017-10-24 11:40
Zarządowi wadowickiego basenu by się przydała lektura wytycznych GIS dotyczących wymagań higieniczno-san itarnych dla saun: https://gis.gov.pl/images/bw/wytyczne_sauny_2016_fin_copy.pdf bo to co się tam wyprawia to woła o pomstę do Nieba. Zero kultury, zero higieny.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.