Prawie 400 uczestników wzięło udział w powiatowym etapie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastyc
Oto powiatowi laureaci konkursu z okazji 25 lecia PSP

Prawie 400 uczestników wzięło udział w powiatowym etapie XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. W piątek (5.05) w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej  w Wadowicach nagrodzono 20 finalistów.

Do tegorocznego konkursu organizowanego przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej pod hasłem "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni" do eliminacji powiatowych zgłosiło się prawie 400 uczestników. Spośród nich komisja konkursowa wyróżniła łącznie 20 prac - w czterech grupach wiekowych:

I grupa - uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych:
I miejsce – Adam Jarkowski
II miejsce – Patrycja Chromy
III miejsce –  Julia Jeziorska
Wyróżnienie – Konrad Szydłowski i Leon Zolik

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych:
I miejsce - Anna Maj
II miejsce - Klaudia Kierczak
III miejsce - Aleksandra Wójcik
Wyróżnienie – Samanta Sierp i Anna Prochownik

III grupa – uczniowie gimnazjów:
I miejsce – Joanna Powroźnik
II miejsce  - Daria Wasiak
III miejsce – Oskar Sienkiewicz
Wyróżnienie – Aleksandra Węgrzyn i Kacper Durda

IV grupa - uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno--wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 roku życia):
I miejsce – Patryk Smolak
II miejsce – Magdalena Dusik
III miejsce – Kamil Bułka
Wyróżnienia – Agata Zając i Wojciech Głąb.

Prace wszystkich wymienionych osób zostały zakwalifikowane do finału wojewódzkiego, który organizuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Finał krajowy konkursu odbędzie się w czerwcu, zaś lista laureatów ukaże się. na stronie www.straz.gov.pl oraz na łamach czasopisma „Przegląd Pożarniczy”.

Na laureatów konkursu czekały jeszcze inne niespodzianki. Zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach st. kpt. Tomasz Kasperek przedstawił krótką prezentację dotyczącą bezpieczeństwa przeciwpożarowego w najbliższym otoczeniu, a potem wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć niedawno otwarty w jednostce "Bezpieczny Dom", gdzie prowadznoe zajęcia edukacyjne dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w ramach rządowej akcji „Ognik”. Pomieszczenie bezpiecznego domu w Komendzie Powiatowej PSP zorganizowano i wyposażono ze środków budżetu państwa oraz powiatu wadowickiego.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.