Druhny i druhowie z OSP Izdebnik po raz kolejny zapraszają na swoją akcję krwiodawstwa. W tym roku zap
Druhny i druhowie z Izdebnika znowu namawiają do oddania krwi

Druhny i druhowie z OSP Izdebnik po raz kolejny zapraszają na swoją akcję krwiodawstwa. W tym roku zaplanowali aż pięć takich wydarzeń.

Ochotnicza Straż Pożarna z Izdebnika zaprasza na swoją kolejną, a w tym roku pierwszą, akcję krwiodawstwa już w najbliższą niedzielę (5.03) do Domu Strażaka w Izdebniku, gdzie w godzinach od 9:00 do 13:00 będzie można oddać krew potrzebującym. W tym roku OSP Izdebnik zapowiada w swojej miejscowości 5 takich akcji: 5 marca, 7 maja, 30 lipca, 1 października oraz 10 grudnia.

Tak jak na akcjach w 2016 roku, tak i w najbliższą niedzielę będzie można podejść do nas i wypełnić wnioski na legitymację krwiodawcy lub na legitymację honorowego krwiodawcy wraz z odznaką 1,2 i 3 stopni — mówią nam organizatorzy z OSP Izdebnik.

W tym roku mija 9 lat od pierwszej takiej akcji zorganizowanej przez ochotników z Izdebnika. Z roku na rok przybywa krwi i krwiodawców. W 2016 roku dzięki OSP Izdebnik i ich czterech akcji krwiodawstwa do banków krwi pojechało aż 50 litrów krwi.

Dodatkowo  podczas akcji organizatorzy chętnie udzielą porad związanych z ulgami dla krwiodawców, opowiedzą jak i gdzie można z nich korzystać, postarają się odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie krwiodawcy.

Druhowie przypominają, że w okresie sprawozdań podatkowych, można w rozliczeniu PIT odliczyć ilość oddawanej krwi. Podatnik, który w ostatnim roku podatkowym oddał honorowo krew, ma prawo skorzystać ze specjalnej ulgi dla honorowych krwiodawców. Odliczenia dokonuje się od dochodu (przychodu), a wysokość ulgi zależy od ilości oddanej krwi.

 

(MG)
(zdjęcie: OSP Izdebnik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.