Wadowicka Informacja Turystyczna chce wydać bezpłatną kulinarną publikację w której zaprezentowane
Masz ciekawy przepis? W Wadowicach powstaje kulinarna publikacja

Wadowicka Informacja Turystyczna chce wydać bezpłatną kulinarną publikację w której zaprezentowane będą przepisy zarówno tradycyjne jak i współczesne, promująca bogactwo Ziemi Wadowickiej.

To ciekawa propozycja dla restauratorów ale też i dla mieszkańców lubiących gotować. Wadowicka Informacja Turystyczna chce wydać zeszyt kulinarny, publikację zawierająca ciekawe przepisy zarówno tradycyjne jak i współczesne. Chcą przypomnieć smaki Ziemi Wadowickiej, gdzie królowały tradycyjne potrawy przyrządzane na różne okoliczności dnia codziennego jak i święta. To jak mocno wpisane są one w nasze dziedzictwo świadczy fakt, iż od ich nazw określano mieszkańców danych miejscowości. Stąd wadowiccy flacorze, andrychowscy plackorze, kalwaryjscy ogórcorze, czy choczeńscy królicorze. Nasze dziedzictwo kulinarne jest również wyzwaniem dla współczesnej kuchni, która łączy tradycję  z nowoczesnością.

Dlatego chcielibyśmy odkryć, obok tych tradycyjnych, współczesne smaki Wadowic. Zachęcamy do współtworzenia kulinarnej publikacji zarówno restauratorów, koła gospodyń wiejskich, lokalnych producentów jak i mieszkańców gminy. Proponujemy państwu możliwość zaprezentowania swoich specjałów, promujących bogactwo okolic, opartych na tradycji jak i nowoczesnych rozwiązaniach. Chcielibyśmy pokazać zarówno gotowy produkt jak i proces jego przygotowania — zachęcają w Informacji Turystycznej.

Wydawnictwo ma w przystępny sposób opisać i zachęcić mieszkańców oraz turystów do skosztowania i przyrządzania lokalnych przysmaków. Będzie również promować bogactwo kulinarne Ziemi Wadowickiej poprzez wskazanie miejsca czy producenta, u którego można nabyć lokalne produkty.

Jednocześnie kierujemy do Państwa ofertę współpracy w celu partycypacji w kosztach wydania wadowickiego zeszytu kulinarnego. Koszt udziału w projekcie uzależniony jest od liczby zgłoszeń — dodają organizatorzy.

Publikacja będzie dostępna w wersji polskiej oraz angielskiej i bezpłatnie dystrybuowana w Urzędzie Miejskim  w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury, Informacji Turystycznej oraz na targach turystycznych i spotkaniach branżowych.

Wszyscy zainteresowani współtworzeniem wydawnictwa mogą kontaktować się z biurem Informacji Turystycznej przy ulicy Kościelnej 4 w Wadowicach, tel. +48 33 873 23 65, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia przyjmowane będą do piątku 3 marca.


(MG)
(zdjęcie: Informacja Turystyczna w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.