W Brzeźnicy i Chrząstowicach na wale wiślanym powstaje nawierzchnia asfaltowa w ramach Wiślanej Trasy
Wiślana Trasa Rowerowa w Brzeźnicy i Chrząstowicach

W Brzeźnicy i Chrząstowicach na wale wiślanym powstaje nawierzchnia asfaltowa w ramach Wiślanej Trasy Rowerowej. Ma ona mieć, bagatela, około 1300 kilometrów i połączyć Beskidy z Bałtykiem. Będzie najdłu ższym szlakiem rowerowym w kraju. Kiedy pojadą po niej pierwsi rowerzyści?

Na terenie gminy Brzeźnica rozpoczęto prace remontowo–budowlane w ramach budowy I etapu Zintegrowanej Sieci Tras Rowerowych w województwie małopolskim – Wiślanej Trasu Rowerowej na odcinku od gminy Brzeszcze do gminy Skawina. W ramach budowy tego szlaku rowerowego w  Brzeźnicy i Chrząstowicach zostanie położona nowa nawierzchnia asfaltowa na wale wiślanym oraz częściowo obok wału po istniejącej drodze. W ramach projektu przy współfinansowaniu środkami samorządu gminy Brzeźnica zostanie również wyremontowany most zlokalizowany w ciągu tej trasy.

Firma Skanska na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie realizuje jej fragment długości 84 km od Brzeszcz do Skawiny. Znaczna część tej trasy ma przebiegać po wałach. Całą trasą, w tym drogą po wałach, można będzie przejechać pod koniec roku - wykonawca ma czas na jej zrealizowanie do grudnia.

Wiślana Trasa Rowerowa ma połączyć Beskidy z Bałtykiem (trasa główna oraz regionalne i lokalne odcinki łącznikowe mają liczyć łącznie około 1300 km i ma być najdłuższym szlak rowerowy w Polsce. Będzie łączył obiekty o dużej wartości przyrodniczej, kulturowej i historycznej.

(AS)
(zdjęcie: UG Brzeźnica)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Tomek211 2016-10-10 11:33
Może Urząd Gminy w Brzeźnicy pochwali się także "otwarciem" zamkniętego drugi miesiąc ogólnodostępneg o placu zabaw koło zespołu Szkół w Brzeźnicy? Od końca sierpnia nic się w temacie nie dzieje, więc jak rozumiem zaraz zima zaskoczy urzędników od inwestycji w gminie?
Cytować
+1 #2 Viruseq 2016-10-10 12:59
Przeciez Green velo ma łączną długość ponad 2tys.km,a długość Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo ma 1885 km! Więc na pewno nie będzie to najdłuższa trasa rowerowa w Polsce
Cytować
-1 #3 Pit 2016-10-10 20:08
Asfaltowa na pewno najdłuzsza
Cytować
+2 #4 Jaś 2016-11-05 21:44
Tak trzymać.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.