Wiosenna Noc Saunowa w Młynie Jacka Hotel & Spa za nami. Było miło, sympatycznie, smacznie i... go
Młyn w saunie, czyli sauna w Młynie

Wiosenna Noc Saunowa w Młynie Jacka Hotel & Spa za nami. Było miło, sympatycznie, smacznie i... gorąco! Przez kilka godzin doskonale bawiło się tu blisko 40 saunowiczów.

W piątek (15.04) w Młynie Jacka Hotel & Spa**** w Jaroszowicach odbyła się Wiosenna Noc Saunowa. Była to druga  impreza w naszej okolicy organizowana we współpracy z członkami Polskiego Towarzystwa Saunowego, propagująca zasady prawidłowego i zdrowego korzystania z sauny.  Gośćmi specjalnymi  tej edycji byli znani saunamistrzowie z Term Krakowskich i Bassau: Dominik Łyszczarz i Mateusz Kupiński.  

Organizatorzy przygotowali dla gości cztery gwarantowane seanse parowe, wśród których znalazły się pokazy z trzeciej tury tegorocznej edycji Sauna Cup w Białce Tatrzańskiej oraz seanse relaksacyjne.

Dominik Łyszczarz przeprowadził seans "Janosik", w którym wcielił się w postać filmowego karpackiego zbójnika, atakując widownię coraz silniejszymi i gorętszymi powiewami halnego wiatru, przeplatanymi zabawną góralską gadką.  Energiczne machnięcia i leśna kombinacja zapachów wprowadziły gości w niesamowity nastrój gór. Technika machania dwoma ręcznikami, znane z pokazów Dominika kręcenie ręcznikiem na jednym palcu jak pizzą a także poczucie humoru wywołały gromkie brawa publiczności.

Drugim seansem mistrzowskim była "Mantra" w wykonaniu Mateusza Kupińskiego, znakomitego saunamistrza ze ścisłej polskiej i zagranicznej czołówki, który po raz kolejny udowodnił, że nawet w niewielkiej saunie jest w stanie  przeprowadzić  seans na najwyższym poziomie.  Dynamiczne i szybkie techniki machania z użyciem wachlarzy w takt nastrojowej muzyki, a na koniec rozpryskujące się po zebranych kryształki lodu zrobiły  piorunujące wrażenie. Był to zdecydowany gwóźdź programu na tej imprezie.

Jak udało się nam dowiedzieć, Wiosenna Noc Saunowa w Młynie była ostatnią okazją by zobaczyć seanse Mateusza w Polsce,  w tym tygodniu rozpoczyna on karierę  w znanym niemieckim ośrodku saunowym Satama Resort & Spa, gdzie odbywają się finały największych imprez saunowych na świecie.

Jest to dla mnie okazja by móc dalej się rozwijać i udoskonalać swój warsztat saunamistrza, będę mógł się nauczyć czegoś nowego, nowych technik machania, poznać nowych ludzi. Zapraszam do Satamy, to jest cudowny ośrodek saunowy – mówi nam Mateusz Kupiński.

Kolejnym planowanym seansem, jaki widzowie mogli  oglądać w saunach Młynu Jacka był "Ostatni Powiew Zimy", który przeprowadziła należąca do Polskiego Towarzystwa Saunowego  Magda.  Udrażniający drogi oddechowe seans z kryształkami mentolu dał niezwykłe uczucie chłodu które przy rozgrzanym powietrzu sauny jest naprawdę niesamowite.  

Podczas ostatniego z czterech gwarantowanych seansów, saunujący mogli skorzystać z maski na włosy i na ciało, które w połączeniu z doskonałą kompozycją zapachów, przygotowanych przez Kasię z PTS, odniosły wspaniały efekt relaksacyjny.

W przerwie między planowymi seansami, na gości czekała też mała niespodzianka, dodatkowa  ceremonia parowa  "Czekolada", którą przeprowadziła należąca do PTS Daria, zaprzyjaźniona saunamistrzyni z Nowego Sącza. Wesoły seans przy  niemal wakacyjnej  muzyce połączonej ze słodkimi zapachami czekolady i czarnej porzeczki  oraz aktywnym udziałem publiczności (oklaski śpiew) wprawił gości  w bardzo pozytywny nastrój.
 
Jednym z mocniejszych atutów imprezy był poczęstunek, z którego goście mogli skorzystać w części SPA.  Spichlerz Smaków w Młynie Jacka zachwycił  doskonałym menu składającym się z dania gorącego w postaci borgacza, oraz lekkich wiosennych przekąsek, jak tarta, słone paluchy czy krakersy z przeróżnymi pastami.  Nic dziwnego, Młyn Jacka słynie bowiem z doskonałej kuchni. Nam osobiście brakowało jednak owoców. Dodatkowe atrakcje w postaci ogrzewanej drewnem ruskiej balii oraz basenów i jacuzzi dopełniły dzieła.  Impreza była miła i sympatyczna.

To niezwykłe nowe doświadczenie, na pewno skorzystamy ponownie – mówi naszemu portalowi Piotr, który wraz ze swoją dziewczyną w takiej imprezie uczestniczył po raz pierwszy

Przypomnijmy, że Młyn Jacka Hotel & Spa**** jako jedyny obiekt w okolicy Wadowic oferuje noce saunowe z naparzaniem i zasadami poprawnego saunowania.  Czy te zasady przyjmą się tu na co dzień?  

Mam taką nadzieję, gdyż obiekt ma ogromny potencjał, jest ładny i przestronny z solidnym zapleczem. Jest gdzie się schłodzić po seansie, są też duże jacuzzi i basen rekreacyjny, można odpocząć na leżankach, czyli jest wszystko to, co niezbędne do przeprowadzenia całego prawidłowego cyklu saunowego. To idealne miejsce do tego celu, pozostaje tylko kwestia stosowania i egzekwowania zaleceń dotyczących prawidłowego korzystania z sauny, a jest to naprawdę świetna sprawa . Dowodzi tego choćby fakt, że żaden hotel czy ośrodek saunowy w Polsce, który wprowadził poprawne saunowanie nie wrócił jak dotąd do starych rozwiązań – ocenia Kamil Świątek z Polskiego Towarzystwa Saunowego.

Na Facebooku powstał specjalny, wspierający działalność PTS fanpage poświęcony poprawnemu saunowaniu w Wadowicach. Można tam znaleźć informacje na temat imprez saunowych w Polsce i Europie oraz ciekawe artykuły naukowe dotyczące sauny i zasad poprawnego saunowania. Można  brać też udział w konkursach i wygrywać wejściówki na imprezy w Młynie Jacka.

Portal WadowiceOnline.pl jako patron medialny wydarzenia może zdradzić, że kolejna,  Wakacyjna Noc Saunowa, odbędzie się w Młynie Jacka już 17 czerwca.  Zjadą tam wówczas jedne z największych osobistości  polskiej sceny saunowej,  wicemistrzowie świata w naparzaniu - Dawid Wąsowicz i Łukasz Stajno.   Z uwagi na wysoki standard imprezy liczba miejsc będzie ograniczona, dlatego już dziś w imieniu organizatorów wszystkich serdecznie zapraszamy.

(MG)
(zdjęcia: Robert Wlezień)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+33 #1 Mieszkaniec Gminy 2016-04-18 17:56
Świetna, naprawdę świetna impreza. Było kilka wpadek ale jak na początki to naprawdę dobrze. Życzę powodzenia w organizacji kolejnych imprez.
Cytować
+30 #2 Czarne wino 2016-04-18 18:23
Było super. Polecam i wrócę - więcej takich imprez.
Cytować
+26 #3 Gość 2016-04-18 18:25
Tych kilka drobnych wpadek czy brak owoców to głupstwo - impreza na najwyższym poziomie! Seans z maseczkami czy ten w wykonaniu Mateusza - to było to!
Cytować
+26 #4 Saunowicz 2016-04-18 18:50
Genialna sprawa. Można by tak częściej.Obiekt naprawdę świetnie dostosowany do saunowania. Szkoda tylko, że sauny takie małe.
Cytować
+30 #5 Mateusz Kupiński 2016-04-18 20:59
Było mega fantastycznie
Polecam obiekt z czystym sumieniem !!
Oby więcej takich imprez :)
Cytować
-30 #6 młynek 2016-04-18 21:10
Nawet mieli swojego psychiatre z Kleczy ! :)
Cytować
+26 #7 Mistrzostwo 2016-04-18 21:17
Mistrzostwo świata jest to że w tak krótkim czasie uda się tu ściągnąć Dawida Wąsowicza. Gratulacje. Gdzie można kupić bilety na tę czerwcową noc?
Cytować
+18 #8 Mieszkaniec Gminy 2016-04-18 21:38
Cytuję młynek:
Nawet mieli swojego psychiatre z Kleczy ! :)

Z OSP nie było chyba nikogo.
Cytować
+28 #9 Marek43 2016-04-18 21:39
To już druga noc saunowa w Młynie Jacka. Świetnie że w tamtych okolicach znaleźli się ludzie chcący promować poprawne saunowanie. Trzymam kciuki za dalszy rozwój nocy saunowych, i mam cichą nadzieję że poprawne saunowanie będzie nie tylko na nocach saunowych.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.