Kino (za portalem Wikipedia): "rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w k
Krótka instrukcja obsługi kina

Kino (za portalem Wikipedia): "rodzaj sztuki widowiskowej uwiecznionej na taśmie filmowej lub wideo, w której aktor lub grupa aktorów odgrywa role dla widowni, lub nagrany jest obraz ruchomy z podkładem dźwiękowym lub bez. Terminem tym określa się też czasem sam spektakl lub też budynek, w którym on jest wyświetlany".

W założeniu do kina chodzi się dla przyjemności. Problem w tym, że czasem w kinie trafimy na grupę ludzi, prawdopodobnie pochodzącą z obszarów bardziej zagęszczonych krowami niż tramwajami, która tą przyjemność próbuje nam zepsuć. Mały poradnik dla nich, bo pewne rzeczy trzeba niestety tłumaczyć łopatologicznie (problem zakupu biletu i okazania go przy wejściu na salę ta grupa o dziwo ma opanowane, więc przejdziemy dalej).

A więc w kinie:

  • Nie klaszczemy podczas seansu. Bohaterowie i tak nie usłyszą, w związku z tym też nie zabisują. Klaszczemy w teatrze albo filharmonii, pod warunkiem, że was tam wpuszczą.

  • Princessę kokosową da się otworzyć i zjeść bezszelestnie. Naprawdę!

  • Nie siorbiemy przy piciu! Podobnie jak Princessę, butelkowe napoje da się spożyć bezgłośnie.

  • Nie bekamy! Proszę Państwa, ja wiem, że z dwojga złego lepiej z tej strony, ale tak się nie godzi...

  • Nie zakładamy nóg wokół głowy sąsiadowi siedzącemu w fotelu na przeciwko - to zły pomysł. Raz, że będzie słabo słyszał a dwa... No zły pomysł powtarzam.

  • Nie komentujemy głośno rozmiaru biustu i miseczki głównej bohaterki chociażby nie wiem jaka była płaska. Natura nie wybiera.

  • Tzw., zacytuję klasyków, "momenty" (jeśli były...) w dobie internetu i specjalizowanych portali oraz teledysków popowych wokalistek na kanałach pseudomuzycznych nie powinny już wzbudzać niezdrowej sensacji. Nawet "momenty" z osobnikami tej samej płci - w dobie ogólnoświatowego trendu przeciwko homofobii...

  • Puste butelki i opakowania z bezszelestnie otworzonej i zjedzonej Princessy wrzucamy do takich dużych kubłów przy wejściu. To nie jest trudne, wystarczy poćwiczyć.


Pradnik ten dedykuję wszystkim tym, którzy w spokoju chcieli by obejrzeć film na Środawisku w Kinie Centrum w Wadowicach. Nie sponsorował go producent Princessy, musicie mi uwierzyć na słowo...

(MG)
(zdjęcie: Janusz Gawron www.januszgawron.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Marian 2010-09-13 12:26
Oooo widzę, że misja wychowawcza młodzieży podjęta. Następnym krokiem niech bedzie poradnik, który umożliwi bezpieczne i owocne spędzanie czasu na basenie ;-)
Cytować
+2 #2 christo123 2010-10-30 04:32
Przydałby się jeszcze poradnik do bezpiecznego spędzania czasu w parku jak i w rynku ;) :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.