Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do włączenia się w akcję tworzenia wirtualnej galicyjskiej k
Pomóż stworzyć galicyjską książkę kucharską

Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza do włączenia się w akcję tworzenia wirtualnej galicyjskiej książki kucharskiej. Szukają tradycyjnych smaków Galicji, które królują na polskich stołach od wielu, wielu lat. Na największych znawców kuchni, którzy podeślą przepisy i zdjęcia czekają nagrody!

Wiedza o kulinarnych zwyczajach charakterystycznych dla konkretnych terenów czy okresów w historii ułatwia zrozumienie wielu zjawisk społecznych i kulturowych. W ciągu ostatnich lat wzrosło zainteresowanie tą sferą życia, co uwidacznia się m.in. w regulacjach prawnych dotyczących regionalnych produktów wytwarzanych według tych samych receptur przez dziesięciolecia. Jedzenie stało się też motorem turystyki. Powstało wiele szlaków kulinarnych oraz restauracji i manufaktur specjalizujących się w lokalnej kuchni. Także galicyjskiej…

Proziaki z masłem czosnkowym, ziemniaczane oładki, omlet cesarski, bulion Marii Teresy... Lubisz kuchnię galicyjską? Cenisz regionalne receptury? MCK szuka tradycyjnych smaków Galicji, które królują na polskich stołach od wielu, wielu lat. Może w Twojej kuchennej szufladzie kryje się przepis z notesu babci? Albo od pokoleń w Twoja rodzina uwielbia galicyjskie danie… no właśnie – jakie?

Pomóż stworzyć wirtualną galicyjską książkę kucharską, włącz się w akcję i wyślij przepis wraz ze zdjęciem potrawy na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Na największych znawców galicyjskiej kuchni czekają nagrody!

Przepisy wraz ze zdjęciami zostaną opublikowane na fanpage’u Międzynarodoweo Centrum Kultury, fanpage'u wystawy oraz na blogu wystawy „Mit Galicji”!

Więcej na stronie www.mck.krakow.pl

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.