3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru? To stosunkowo nowe święto, ustanowione przez Organizację
Światowy Dzień Roweru. Warto z tej okazji pośmigać na dwóch kółkach

3 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Roweru? To stosunkowo nowe święto, ustanowione przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 2018, które jest świetnym pretekstem do tego, aby odkryć nasz region na nowo, na dwóch kółkach.

W poniedziałek (3.06) obchodzimy Światowy Dzień Roweru - święto ustanowione w 2018 roku przez ONZ, które ma na celu promowanie roweru jako najbardziej ekologicznego, ekonomicznego i niezawodnego środka transportu. W wielu przypadkach rower jest również najszybszym sposobem poruszania się po naszych codziennych trasach z domu do pracy czy szkoły. Moda na rower, rozrastająca się infrastruktura oraz kampanie promujące transport rowerowy przyczyniają się do coraz większej liczby osób wybierających właśnie ten sposób przemieszczania się. Rower to również pomysł na atrakcyjne spędzenie czasu wolnego, a dla niektórych wręcz sposób na życie. Jeśli Twoja droga do pracy, szkoły czy uczelni wynosi 5 kilometrów, to wybierając co drugi dzień rower przejedziesz 1270 km rocznie: w ten sposób spalisz kilkadziesiąt tysięcy kalorii!  To jeden z najlepszych sposobów codziennej aktywności!

Do dyspozycji turystów rowerowych w województwie jest prawie 900 kilometrów tras o najwyższym europejskim standardzie, 60% z nich to drogi odseparowane od ruchu samochodowego, pozostałe 40% to drogi o niskim natężeniu ruchu samochodowego lub wygodne “szutrówki”, dzięki którym możemy przejechać Małopolskę wzdłuż i wszerz. Do tego dochodzi ponad 3 tysięcy kilometrów lokalnych szlaków rowerowych co znacznie zwiększa możliwości zwiedzania turystycznych i przyrodniczych atrakcji regionu na dwóch kółkach. Generalnie: w naszym regionie jest gdzie jeździć.

Światowy Dzień Roweru jest idealnym pretekstem do tego, aby odkryć nasz region na nowo, na rowerze! Pomoże w tym dedykowany serwis internetowy narowery.visitmalopolska.pl. Na stronie dostępne są m.in. mapy tras i szlaków regionu on-line i w wersji do samodzielnego wydruku, przykłady wycieczek dla rodzin z dziećmi, propozycje dla amatorów tras wyłącznie asfaltowych, propozycje wycieczek o różnym poziomie trudności poza „utartymi szlakami” i wiele innych.

Warto też odwiedzać profile Velo Małopolska oraz Rowerowe Wadowice.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 rekreacja 2024-06-12 15:52
to też zdrowie
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.