Z okazji końca ferii lodowisko na wadowickim rynku przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko przez "darm
Huczny koniec ferii na lodowisku

Z okazji końca ferii lodowisko na wadowickim rynku przeżywa prawdziwe oblężenie. Wszystko przez "darmochę" dla dzieci, uczniów, studentów i seniorów jak i darmową czekoladę.

To już ostatnie dni lodowiska na wadowickim rynku. Jak poinformował nas Witold Kolasa, tafla planowo ma być czynne do końca lutego, ale jeśli aura pozwoli, może uda się wygospodarować jeszcze jeden dodatkowy tydzień.

W sobotę (24.02) lodowisku przeżywało prawdziwe oblężenie. Wszystko z okazji obchodów końca ferii, bo właściciel tafli wspólnie z gminą Wadowice zorganizował niespodziankę: wszystkie dzieci, uczniowie, studenci i seniorzy wchodzili na taflę za darmo! Część osób załapała się też na gorącą darmową czekoladę. Podsumowano też działalność lodowiska.

Przez blisko trzy miesiące z bezpłatnych WF-ów skorzystało blisko 22500 uczniów, z darmowych poniedziałków - 800 osób. Wspólnie zorganizowaliśmy również mnóstwo atrakcji, m.in. występy czołowej polskiej łyżwiarki, mecze hokeja, turnieje freestyle, animacje na lodzie, koncerty i dyskoteki na lodzie, czy bezpłatne godziny instruktorów – poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Tafla okazała się więc strzałem w dziesiątkę i została bardzo pozytywnie odebrana przez mieszkańców, którym od wielu lat brakowało takiej atrakcji. Co ważne, stosunek jakości do ceny i braku limitu czasu korzystania mocno wyróżnia się na tle innych obiektów tego typu w rejonie i pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym sezonie też możemy liczyć na coś takiego.

 

Przypomnijmy, że lodowisko na placu Jana Pawła II w Wadowicach działa od 6 grudnia. Czynne jest siedem dni w tygodniu w godzinach od 8:00 do 22:00. Wejście do strefy lodowiska (bez limitu czasowego, do czasu opuszczenia strefy) kosztuje  15 złotych za bilet normalny i 10 złotych za ulgowy uczniów i studentów do 26 roku życia, emerytów, rencistów oraz posiadaczy Karty Dużej Rodziny i Wadowickiej Karty Seniora. Są też darmowe poniedziałki (do 15:00 za wyjątkiem świąt) dla wszystkich mieszkańców oraz darmowy WF dla wszystkich uczniów szkół średnich i podstawowych z gminy Wadowice. Wymiary tafli to 18 na 25 metrów na specjalnym podeście nieingerującym w podłoże. Obok jest też strefa gastronomiczna, wypożyczalnia łyżew, kasków, chodzików do nauki jazdy, suszarki oraz ostrzałki.

(MG)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 Tuareg 2024-02-25 14:31
Bardzo chętnie, ale na którymś z boisk szkolnych.
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.