Gmina Brzeźnica złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach którego ma powstać kilka kilomet
Będzie nowy odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż Kanału Łączany? Brzeźnica stara sie o dofinansowanie

Gmina Brzeźnica złożyła wniosek o dofinansowanie projektu w ramach którego ma powstać kilka kilometrów ścieżki rowerowej wzdłuż Kanału Łączany w kierunku Skawiny.

Nie da się ukryć, że istniejące wzdłuż Wisły trasy rowerowe w powiecie wadowickim w kierunku Krakowa cieszą się wśród rowerzystów sporym zainteresowaniem. W najbliższych latach w planach jest rozbudowa istniejącej sieci. Jednym z celów jest ścieżka rowerowa wzdłuż Kanału Łączany do Skawiny. Na przeszkodzie jednak stoją skromne zwykle fundusze samorządów, stąd większość z nich stara się o dofinansowanie takich projektów, które robione po kawałku, układają się już w całkiem przyjazną sieć dla miłośników dwóch kółek.

Jak poinformował Urząd Gminy Brzeźnica, w październiku 2023 roku złożono wniosek o dofinansowanie projektu w ramach działania na rzecz transformacji transportu. Jest szansa na uzyskanie środków na budowę ścieżki o długości ponad 5 kilometrów wzdłuż Kanału Łączany w kierunku Skawiny, o szacunkowej wartości ponad 5 milionów złotych.

 

Wniosek obecnie jest oceniany, a my oczekujemy na pozytywne rozstrzygnięcie, które umożliwi nam pełną realizację tego ważnego projektu – poinformował wójt Brzeźnicy Bogusław Antos

Jak podkreśla włodarz, projekt ścieżki wzdłuż Kanału Łączany-Skawina jest obecnie jednym z głównych priorytetów inwestycyjnych gminy.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.