Lubicie kreatywnie i twórczo spędzać czas? Chcecie stworzyć piękne, świąteczne dekoracje i poczuć
Poczuj magię świąt w bibliotece. Zapisz się na warsztaty!

Lubicie kreatywnie i twórczo spędzać czas? Chcecie stworzyć piękne, świąteczne dekoracje i poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia? Jeśli tak, to Wadowicka Biblioteka Publiczna ma dla was doskonałą propozycję!

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza wszystkich miłośników twórczych zabaw świątecznych na wyjątkowe warsztaty! To doskonała okazja, by stworzyć własne, niepowtarzalne ozdoby, takie jak: kartki świąteczne, urokliwe stroiki, makramowe aniołki czy pyszne pierniczki.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy już w 6 grudnia (do wyboru godzina 15:00 lub 17:00). Zaczynamy warsztatami biżuteryjnymi, podczas których poznamy podstawy tworzenia biżuterii i spędzimy czas na wspólnej zabawie, tworząc piękne bransoletki i inne unikatowe ozdoby. Własnoręcznie wykonana biżuteria może stanowić nie tylko ciekawy dodatek do codziennej stylizacji, ale również być ciekawym pomysłem na prezent! Warsztaty przeznaczone dla dzieci i młodzieży (od 8 lat – informuje Wadowicka Biblioteka Publiczna.

Z kolei w sobotę 9 grudnia biblioteka zaprasza rodziców z dziećmi na rodzinne warsztaty świąteczne! O godzinie 9:30 coś dla miłośników makramy - uczestnicy będą tworzyć piękne makramowe aniołki, które od kilku lat podbijają świąteczne jarmarki. Oczywiście podczas świąt nie może zabraknąć kartek świątecznych! W tym roku uczestnicy będą też wykonywać kartki w stylu retro, a stworzone zostaną pod czujnym okiem  Barbary Iwańskiej - absolwentki malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

Natomiast 9 grudnia o godzinie 12:00 Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na rodzinne dekorowanie pierników oraz tworzenie świątecznych stroików. Przygotowane przez dzieci (i rodziców!) pierniczki świetnie sprawdzą się jako dekoracja choinkowa, prezent dla najbliższej osoby lub pyszna przekąska. Z kolei stroiki wykonane pod okiem zawodowej kwiaciarki z pewnością będą stanowić idealną dekorację i „cieszyć oko” przez cały świąteczny czas!

Jeśli po tych warsztatach dalej nie poczujecie magii świąt, biblioteka ma  dla was prawdziwą bombę (także kaloryczną) – uwielbiane przez małych czytelników warsztaty czekoladowe! Podczas zajęć (14 grudnia) uczestnicy przeżyją słodką przygodę, poznają praktyczne zastosowanie czekoladowych technik i samodzielnie stworzą słodkości. Warsztaty dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Wszystkie zajęcia organizowane przez Wadowicką Bibliotekę są BEZPŁATNE i sfinansowane ze środków gminy Wadowice. W związku z ograniczoną liczbą miejsc na zajęcia obowiązują zapisy – telefon 33 823 46 18.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.