Ekipa morsów znowu zaprasza na charytatywne mikołajkowe morsowanie w Jeziorze Mucharskim. Tym razem dla
Morsy znowu zapraszają do kąpania w Jeziorze Mucharskim. Tym razem dla Pawła z Wadowic

Ekipa morsów znowu zaprasza na charytatywne mikołajkowe morsowanie w Jeziorze Mucharskim. Tym razem dla 12-letniego Pawła z Wadowic, który walczy z dystrofią mięśniową.

W ubiegłym roku grubo ponad setka osób wzięła udział w morsowaniu w Jeziorze Mucharskim. Oprócz rześkiej kąpieli nie zabrakło wspólnej rozgrzewki, kiełbasek, przekąsek i rejsów statkiem.  Podczas tej akcji  zbierano pieniądze dla Oliwierka Komana z Wadowic cierpiącego na SMA. Udało się, Oliwier wraca do normalnego życia po przyjęciu "najdroższego leku świata".

Tak wyglądało morsowanie w Jeziorze Mucharskim dla Oliwiera w ubiegłym roku:

Ekipa morsów również i w tym roku nie odpuszcza charytatywnego morsowania. Tym razem dla 12-letniego Pawła z Wadowic, fana motoryzacji i gier komputerowych. To nastolatek, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duchenne'a. Jego organizm nie wytwarza białka. Białka, które odpowiedzialne jest za mięśnie, dlatego choroba codziennie odbiera mu sprawność fizyczną. Niestety nie ma jeszcze lekarstwa, możemy jedynie walczyć, spowalniając postęp choroby rehabilitacją, dietą, suplementami diety itd. Ponieważ Paweł większość czasu spędza w pozycji siedzącej, potrzebuje kolejnego sprzętu jakim jest pionizator. Jest on potrzebny, aby wspomóc pracę nerek, poprawić krążenie, wymusić na ciele prawidłową postawę. Kolejnym sprzętem ortopedycznym są ortezy - niezbędne, aby przykurcze jak najmniej deformowały stopy.

 

Podczas akcji, która odbędzie się 10 grudnia od godziny 11:30 tak jak w ubiegłym roku na Przystani Windmill, nie  zabraknie rozgrzewki dla wszystkich morsujących przed wejściem do wody, wspólnej kąpieli a także ogniska z kiełbaskami, słodkiego poczęstunku, gorącej herbaty i kawy.

Morsowanie odbędzie się  pod czujnym okiem ratowników medycznych. Organizatorzy zachęcają do wspólnej zabawy no i zbiórki dla Pawła. Zabierzcie rodziny, dzieci, znajomych, przyjaciół, nie od parady będzie się przebrać w czapkę lub strój  świętego Mikołaja.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Pawła, może zrobić to TUTAJ.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Jozef 2023-11-20 16:02
i tak trzymac ,morsowanie wzmacnia organizm
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.