- Opublikowano: 04 listopada 2023, 10:30
- Komentarze: 13

Nowa 2,5 kilometrowa ścieżka rowerowa (a w zasadzie ciąg pieszo-rowerowy) prowadząca na koronę zapory Jeziora mucharskiego w całości jest już pokryta asfaltem i w zasadzie gotowa. Kiedy oficjalne otwarcie?
Od początku kwietnia tego roku trwają prace związane z budową nowej ścieżki a w zasadzie ciągu pieszo-rowerowego od Ponikiewki do zapory Jeziora Mucharskiego w Świnnej Porębie. Nowy odcinek ma ponad 2,5 kilometra długości i łączy się z istniejącą już 3-kilometrową trasą, która niedawno została wyasfaltowana.
Prace są już w końcowej fazie. Wszystkie mostki na trasie są już gotowe, położono też asfalt na całej długości trasy, trwają końcowe prace związane z poboczami i porządkowaniem terenu. Brakuje już tylko w zasadzie malowania trasy i oznakowania.
https://wadowiceonline.pl/hobby/25532-nowa-sciezka-na-zapore-juz-praktycznie-gotowa-kiedy-otwarcie#sigFreeId056c8dc8f7
Kiedy oficjalne otwarcie? Jak poinformował burmistrz Wadowice Bartosz Kaliński, w przyszłym tygodniu zapadną decyzje co do terminów odbioru inwestycji. Według zapowiadanych planów padał termin 15 listopada.
Wiele osób - spacerowiczów, biegaczy czy rowerzystów - już korzysta z nowego odcinka. W naszej ocenie zapowiada się chyba najładniejsza trasa dostępna w Wadowicach i okolicy: na własnych nogach, rowerem czy hulajnogą można dojechać spod stadionu MKS Skawa, wzdłuż rzeki, przez Zbywaczówkę, obok restauracji Czartek aż na koronę zapory Jeziora Mucharskiego. To więc prawie 6 kilometrów wyasfaltowanej ścieżki, w większości po płaskim terenie, jedynie ostatnie kilkaset metrów może być dla niektórych niewielkim wyzwaniem.
Nowy odcinek w przyszłości ma być częścią Velo Skawa, 126 kilometrowej trasy przebiegającej przez powiaty suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski, z Suchej Beskidzkiej do miejscowości Hutki w powiecie olkuskim. W Wadowicach powstało już kilka odcinków tej trasy: ścieżka rowerowa od Ponikiewki do stadionu Skawy a także fragment przy nowej drodze za Maspeksem. Jak zapowiada marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, na przełomie roku ma być gotowe pozwolenie budowlane na odcinku Wadowice - Zator.
(Marcin Guzik)
WadowiceOnline.pl
Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:
Na wadowickim rynku ruszyła budowa lodowiska. Kiedy otwarcie?
Poczuj magię świąt w bibliotece. Zapisz się na warsztaty!
Ścieżka rowerowa na zaporę zawalona słupkami. Rowerzyści pukają się w czoło...
Wadowicka tężnia solankowa zakończyła drugi sezon. Następne inhalację dopiero na wiosnę
Kolejny Family Spot Wadowickiego Koła ZDR3+. Tym razem warsztaty stolarskie dla ojców z dziećmi
Komentarze
W okolicy ul.Kochanowskie go 10 ( na obwodnicy ) chodnik od roku całkowicie zagrodzony a ścieżka rowerowa częściowo zagrodzona płotem z siatki.
Ciąg od mostu na Skawie na Kopiec bez oznakowania, bez przejścia/przej azdu przez DK52.
Ok,są sciezki rowerowe a gdzie zakazy na jezdni poruszania sie rowerem ?????
Tyś głupszy niż ustawa przewiduje.
No i prawidlowo Sciezka rowerowa wzdluz obwodnicy od skrzyzowania z ul. legionow do ronda Okulickiego jest samowola budowlana Kalinskiego sprawa wlasnie zostala skierowana do Wojewodzkiego Sadu Administracyjne go w Warszawie. Jak dlugo bedzie Kalinski trzeba liczyc sie z tym ze tak dworzec jak i sciezki nie zostana odebrane przez Wojewudzki Inspektorat Budowlany a wiec pozostaje czekac i miec nadzieje ze Kalinski spakuje kuwete i wzorem syna swojej matki chrzesnej Szydlo oposci urzad !!!
Po co komu takie coś?
Urzędnikom boskasowali z Unii dopłatę. To taki aktualny samorządowych zwyczaj w Polsce
Nie chce się rozdzielać ścieżek i chodników to upupia się rowerzystów bo po drodze wtedy jechać nie mogą ana ciagachtakich musieliby, zgodnie z prawem pchać rowery
C
Wskaz konkretny przepis który o tym mówi.
Dziwne, bo chwali się nią nieustannie burmistrz i magistrat.
Nie wyznaczają tego znaki, tylko przepisy ruchu drogowego, doczytaj Kodeks