Kalwaria Zebrzydowska też chce w końcu wybudować krytą pływalnię. Magistrat ogłosił plany rozpocz
Kalwaria też chce mieć basen. Będą konsultacje, gdzie ma powstać

Kalwaria Zebrzydowska też chce w końcu wybudować krytą pływalnię. Magistrat ogłosił plany rozpoczęcia konsultacji z mieszkańcami w sprawie jego budowy a przede wszystkim lokalizacji.

W powiecie wadowickim mamy dwie kryte pływalnie: w Wadowicach a także w Andrychowie, w którym jest też sezonowy basen na świeżym powietrzu. Niedawno wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata poinformował o planach budowy takiego obiektu w Izdebniku za 13 milionów złotych przyznanych z rządowej dotacji.

Teraz powraca sprawa od lat zapowiadanej krytej pływalni w Kalwarii Zebrzydowskiej. Jak poinformował Urząd Miasta w Kalwarii,  planowane są wkrótce  konsultacje w sprawie budowy i lokalizacji takiego obiektu. Wstępnie magistrat wyznaczył następujące lokalizacje: obok przychodni zdrowia - działka nr 4100, 4098, za przychodnią zdrowia – działka nr 4072, przy placu zabaw na ulicy Jagiellońskiej – działka nr 1244/11 oraz obok Starej Szkoły w Brodach – działka nr 2701/1

Basen będzie dostosowany do możliwości budżetowych gminy. Nie będzie wielkości basenu Delfin w Wadowicach. Na realizację planów budowy, po wybraniu lokalizacji w drodze konsultacji społecznych, Urząd Miasta zamierza przeznaczyć kwotę około 100-150 tysięcy złotych – poinformował Urząd Miasta w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Pierwsze konsultacje, na które zostaną zaproszeni radni, sołtysi, przewodniczący zarządów osiedli oraz inicjatorzy budowy basenu odbędą się w piątek 3 listopada o godzinie 13:30 w sali sesyjnej kalwaryjskiego magistratu.

Przypomnijmy, że będzie to trzecia próba realizacji inwestycji. Pierwszą była próba zbudowania basenu jako ośrodka rehabilitacyjnego podczas pierwszej kadencji samorządowej na początku lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Burmistrz Ormanty wynegocjował wówczas umowę na dotację celową budowy obiektu z PEFRONem, który zobowiązał się do pokrycia 50% kosztów budowy. Ówczesna Rada Miasta i Gminy nie widziała potrzeby budowy basenu i odrzuciła porozumienie. Wówczas nie istniały baseny w Wadowicach i Suchej Beskidzkiej.

Kilka lat później (jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku) jeden z podmiotów gospodarczych chciał kupić basen otwarty na Solcy, obecnie Ostoja. Złożył on ofertę budowy basenu z podgrzewaną wodą oraz uruchomienia komunikacji busowej dla dzieci ze szkół, aby dowozić je na nowy obiekt. Jeden z ówczesnych radnych wniósł sprzeciw, mówiąc, że sprzedaż obiektu według wyceny rzeczoznawcy jest za czapkę gruszek i pomysł sprzedaży upadł.

Jak będzie tym razem? Zobaczymy.(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 Baran 2023-10-26 18:58
Stara gra przedwyborcza Temat rzeka od 30 lat walkowany i podnieca Kalwarian od lat. Pewnie i tym razem się nabiera na stary chwyt Augustyna. A ten cwaniak piecze dwie pieczenie na jednym ogniu obiecuje naiwnym kolejny raz basen a z drugiej za plecami będzie mówił ludzią ze wsi że u nich nic nie można zrobić bo Kalwarianie wymyślili sobie basen za 20 - 30 milionów. Jakim trzeba być debilem aby w to uwierzyć.
Cytować
+4 #2 Marek Kucmerka 2023-10-26 20:20
Będą mieć basen, ale pod łóżkiem. :-P
Cytować
0 #3 Sylwia 2023-10-27 15:02
Basen to spoko sprawa my akurat na publiczny już nie chodzimy bo mamy z berndorf. Wiadomo teraz sie nie pokorzysta bo pogoda nie ta, ale w sezonie non stop się w nim moczyliśmy
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.