Znany lokalnej społeczności dziennikarz i lektor jakiś czas temu założył swój kanał na YouTube, n
Robert Fraś czyta klasyki. Spora gratka dla miłośników audiobooków!

Znany lokalnej społeczności dziennikarz i lektor jakiś czas temu założył swój kanał na YouTube, na którym można posłuchać jego interpretacji książek znajdujących się w domenie publicznej. To spora gratka dla miłośników literatury i audiobooków. Warto sięgnąć w wolnym czasie!

Robert Fraś to znany w andrychowskim środowisku dziennikarz Radia Andrychów i Nowin Andrychowskich a także lektor. Jego przyjazny i unikalny głos można nie tylko usłyszeć radio, ale też od czasu do czasu... w hipermarketach, bo nagrywa on też spoty dla sieci handlowych.

Ale to nie wszystko. Pasją Roberta jest też czytanie książek. Połączył to w dosyć ciekawy sposób z tym, czym na co dzień się zajmuje: na YouTube założył swój kanał Audiobook. Przygoda z książką na którym pojawiają się jego lektorskie interpretację  książek, znajdujących się w domenie publicznej, do których wygasły majątkowe prawa autorskie. Kanał ma już ponad 6,4 tysiąca subskrypcji  i ponad 828 tysięcy wyświetleń filmów, więc całkiem nieźle.

Staram się znaleźć czas na realizowanie pasji i hobby. Od zawsze lubiłem czytanie książek a gdy pewnego razu jedną na próbę nagrałem i wrzuciłem do Internetu, spodobała się. Poszedłem w kierunku kanału na YouTube. Słuchający doceniają moją pracę i daje to satysfakcję – mówi nam Robert Fraś.

Do tej pory na kanale pojawiło się kilkadziesiąt audiobooków, wśród których możną znaleźć klasyki  Marka Twaina, Henryka Sienkiewicza, Karol Maya czy Juliusza Verne'a: Robinson szwajcarski, W pustyni i w puszczy, Przypadki Robinsona Crusoe, Winetou,  Przygody Tomka Sawyera, 20 tysięcy mil podwodnej żeglugi czy Tajemnicza wyspa to rzeczy, po które można sięgnąć w każdym wieku.

Idzie jesień, wielu z nas będzie korzystać z wolnego czasu i długich wieczorów, stąd propozycje audiobooków, które mają sporo zwolenników to dobra okazja aby powrócić do ulubionych lektur czy wspólnie z latoroślą "zarazić" się przygodami znanych i lubianych bohaterów.

Robert robi kawał dobrej roboty i można go wesprzeć w działaniach:
Patronite TUTAJ
Buy coffee TUTAJ

A poniżej dla zachęty, do przesłuchania "W 80 dni dookoła świata" Juliusz Verne'a w wykonaniu Roberta:(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.