Stowarzyszenie "Ficedula" z Wadowic zaprasza dużych i małych na bezpłatne wycieczki w ramach projektu
Przyrodnicy zapraszają na spacery. To świetna okazja aby poznać okolicę i jej przyrodę!

Stowarzyszenie "Ficedula" z Wadowic zaprasza dużych i małych na bezpłatne wycieczki w ramach projektu „Woda, przyroda i ja”. To doskonała okazja do porozmawiania z przyrodnikami o otaczającej nas przyrodzie.

To spora gratka dla chcących poznać nieco otaczającą nas przyrodę. Stowarzyszenie "Ficedula" z Wadowic zaprasza w weekend dużych i małych na bezpłatne przyrodnicze spacery w ramach projektu „Woda, przyroda i ja”.

1 spacer 10 czerwca (sobota) godzina 10:00 - spacer nad stawami
Miejsce zbiórki: ul. Podstawie, Wadowice (link: https://goo.gl/maps/rz7uE3PxmF5UfP6P7)

2 spacer 11 czerwca (niedziela) godzina 10:00 - spacer nad stawami
Miejsce zbiórki: ul. Podstawie, Wadowice (link: https://goo.gl/maps/rz7uE3PxmF5UfP6P7)
Spacery nad stawami będą bogate w treści ornitologiczne. Będziemy wpatrywać się mocno i w tafle wody i w niebo. Porozmawiamy trochę o wodnej przyrodzie i dzikich zwierzętach - często spotykanych i trochę bardziej skrytych. Zapraszamy wszystkich, zarówno mniejszych i większych miłośników przyrody.

3 spacer 11 czerwca (niedziela) godzina 10:00 - spacer nad rzeką Skawą i u podnóża Jaroszowickiej Góry
Miejsce zbiórki: Pętla w Jaroszowicach (link: https://goo.gl/maps/FrzxYmv5FoFgDeKt6)
Spacer dedykowany jest typowo rodzicom z dziećmi. Uczestnicy pójdą na  spacer do lasu na Górze Jaroszowickiej, poznają  drzewa i rośliny rosnące w lesie. Coś zbudują... Czemuś bliżej się przyjrzą... Coś posłuchają... Nauczą się tropów i śladów jakie zostawiają dzikie zwierzęta. Porozmawiają również o rzece Skawie i przyjrzą się jej mieszkańcom. To będzie super przyroda!

Udział w spacerach jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Na spacer można się zapisać pod numerem telefonu 888 667 166 (Kuba) lub 530 815 262 (Zuza).

Spacery organizowane są w ramach realizacji zadania publicznego  "Woda, przyroda i ja" współfinansowanego ze środków gminy Wadowice i Stowarzyszenia Ficedula.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.