Kryta pływalnia w Andrychowie przy ulicy Włókniarzy jest chwilowo nieczynna. Co się stało?
Andrychowski basen chwilowo nieczynny

Kryta pływalnia w Andrychowie przy ulicy Włókniarzy jest chwilowo nieczynna. Co się stało?

Jak poinformował w swoim komunikacie Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie, w środę (17.05) tymczasowo została zamknięta kryta pływalnia w Andrychowie. Powód?  Brak zasilania w wodę z wodociągu miejskiego.

Przerwa potrwać ma prawdopodobnie do godziny 14:00.

Przypomnijmy, że andrychowski basen kryty powstał przy ulicy Włókniarzy, w miejscu zlikwidowanego targowiska i w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 4, której służy m.in. w nauce pływania. Niecka basenu ma 25 metrów, z sześcioma torami na całą długość. Obiekt ma też dwa krótsze, 15-metrowe tory wraz z brodzikiem, zjeżdżalnią, jacuzzi i sauną. Na piętrze jest też siłownia i sale fitness.  W pobliżu przygotowano również parking.

Pływalnia pełni nie tylko funkcje edukacyjne dla dzieci ze szkół, ale również rekreacyjne dla mieszkańców. To drugi andrychowski basen, czynny przez cały rok, po odkrytym przy ulicy Wietrznego otwartym tylko w sezonie letnim.

Inwestycję wartą ponad 27 milionów złotych wykonało przez ponad rok Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Pływalnią zarządza powstały w tym celu Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki w Andrychowie. Została oddana do użytku 2 września 2019 roku.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.