WCK  zaprasza na spotkanie z nietuzinkowym gościem Klubu Podróżnika - Peterem (Peru) Chrzanowskim. Pr
Klub Podróżnika. O swoich pasjach opowie Peter "Peru" Chrzanowski

WCK  zaprasza na spotkanie z nietuzinkowym gościem Klubu Podróżnika - Peterem (Peru) Chrzanowskim. Prekursorem zjazdów ekstremalnych na nartach, paralotniarzem, podróżnikiem, buntownikiem i ekscentrykiem. To Kanadyjczyk polskiego pochodzenia, którego barwna i bogata osobowość przyciąga tłumy!

Peter (Peru) Chrzanowski to wybitny kanadyjski narciarz ekstremalny polskiego pochodzenia, paralotniarz, nagradzany filmowiec oraz animator wydarzeń górskich. Podróżnik. Buntownik. Marzyciel. „Szuss, czyli jak przeżyłem samego siebie” to jego niezwykła biografia, a zarazem wartka, pełna anegdot i ciekawostek opowieść o początkach narciarstwa ekstremalnego oraz paralotniarstwa w obu Amerykach (i na świecie).

W swojej biografii, która będzie motywem przewodnim spotkania, w zabawny sposób przybliża unikalny światek ski bamów, czyli miłośników nart, którzy dla pasji uprawiania narciarstwa poświęcili niemal wszystko. Pozwala poznać bliżej najważniejsze postacie narciarskiej sceny w Ameryce i Europie, a także kulisy organizacji mistrzostw świata w narciarstwie ekstremalnym rozgrywanych na alaskańskich stokach i innych wydarzeń. Miłośnicy paralotniarstwa również znajdą podczas spotkania coś dla siebie – opisy wielu ośrodków w Ameryce Łacińskiej, ich unikalną charakterystykę i zalety oraz… liczne wypadki, katastrofy i często nie do końca legalne metody realizacji planów.

Spotkanie odbędzie się w w czwartek (18.05)  o godzinie 18:00 w sali kameralnej  Wadowickiego Centrum Kultury. Podczas niego będzie można zakupić biograficzną książkę  „Szuss, czyli jak przeżyłem samego siebie” w promocyjnej cenie.

Wstęp wolny!

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.