Mieszkańcy tej malowniczej miejscowości skrzyknęli się i organizują akcję wielkiego sprzątania. Mo
Wielkie sprzątanie Ponikwi! Można dołączyć!

Mieszkańcy tej malowniczej miejscowości skrzyknęli się i organizują akcję wielkiego sprzątania. Można dołączyć.

Ponikiew to jedna z malowniczych miejscowości naszej okolicy. Tu się biega, tu się roweruje, tędy też wędruje na Leskowiec i inne szczyty. Nic więc dziwnego, że mieszkańcy dbają o swoje oczko w głowie i zaplanowali akcję sprzątania okolicy. Organizuje je sołtys Krzysztof Książek, Rada Rodziców SPSK Ponikiew, OSP Ponikiew oraz Towarzystwo Miłośników Ponikwi.

Nasza wspólna praca pozwoli na uporządkowanie naszej przepięknej okolicy. Akcja odbędzie się w sobotę, 15 kwietnia, rozpoczynamy o godzinie 9:00 rano. Spotykamy się w okolicy OSP, gdzie otrzymacie rękawice ochronne, worki na śmieci, kamizelki oraz narzędzia do sprzątania. Planujemy podzielić się na kilka grup, które będą porządkować różne fragmenty wsi – poinformowali organizatorzy

Kto chce, może dołączyć do tej zacnej akcji, ważne, żeby ubrał odpowiednie obuwie a odzież dostosował do pogody. Dzieci, które będą uczestniczyć w wydarzeniu bez opiekuna proszone są o przyniesienie pisemnej zgody rodziców.

Po akcji, około południa, odbędzie się wspólne ognisko i pieczenie kiełbasek.

Fajny pomysł i mieszkańcy innych miejscowości też chyba powinny brać przykład z Ponikwi...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 ursus 2023-03-31 11:31
Takie sprzątanie, to niestety trzeba zrobić w każdej wsi, to co leży w korytach rzek, czy przydrożnych rowach, aż zniechęca do spacerowania. Zawsze było gadanie że to starzy ludzie śmiecą, tylko wątpię żeby starzy ludzie hurtowo wyrzucali do rowów opakowania po ciepłych posiłkach z tych niby "restauracji" czy sklepów z płazem. O hurtowym wyrzucaniu opakowań po wódce o małej pojemności nie wspomnę.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.