Przez dwa miesiące funkcjonowania, ponad 10 tysięcy osób odwiedziło mobilne lodowisko na obiekcie LKS
Lodowisko w Spytkowicach zamknęło sezon. Cieszyło się wielkim powodzeniem

Przez dwa miesiące funkcjonowania, ponad 10 tysięcy osób odwiedziło mobilne lodowisko na obiekcie LKS Astra Spytkowice.

11 grudnia  na obiekcie LKS Astra Spytkowice, po raz pierwszy w tej gminie, ruszyło mobilne lodowisko. Wstęp na tafle był bezpłatny. Wszystko to dzięki dofinansowania z budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Kilka miesięcy temu w głosowaniu wniosek o utworzenie lodowiska poparło 1223 mieszkańców, zaś gmina Spytkowice dostała na ten cel 150 tysięcy złotych z  Małopolskiego Budżetu Obywatelskiego

Minęły dwa miesiące, w niedzielę (12.02) lodowisko zamknęło sezon. Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian poinformował, że atrakcja cieszyła się sporym powodzeniem.

Wiecie co? Ja wiedziałem, że  mobilne  lodowisko w Gmina Spytkowice będzie prawdziwym hitem, ale nawet ja nie przypuszczałem, że będzie to MEGA HIT!!!💪💪💪 Wyobraźcie sobie, że przez 2 miesiące jego funkcjonowania, skorzystało z niego ponad 10 tysięcy osób! – poinformował wójt Mariusz Krystian.

Miłośnicy łyżew za dużego wyboru nie mają. W powiece wadowickim od kilku lat w sezonie zimowym działa jedynie "Biały Orlik" w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz lodowisko w Ośrodku "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa. Obiekt w Spytkowicach jest więc miłą niespodzianką.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.