Od kilku miesięcy na wadowickiej pływalni trwa budowa nowego saunarium. Trwa montaż mozaiki. Jeśli ws
Saunarium na wadowickim basenie ma być gotowe za miesiąc

Od kilku miesięcy na wadowickiej pływalni trwa budowa nowego saunarium. Trwa montaż mozaiki. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, obiekt będzie gotowy już za miesiąc.

Miłośników saunowania w Wadowicach i okolicy nie brakuje. Tyle, że oferta saunowa, biorąc pod uwagę tzw. poprawne sunowanie, w naszej okolicy jest dosyć mizerna: sauny mamy w Młynie Jacka, w Radocza Park Active & Spa, w Czarnym Groniu a także na krytym basenie w Andrychowie.

Kryta Pływalnia "Deflin" w Wadowicach dysponuje co prawda sauną, ale mizerną, często przepełnioną,  raczej nie ma  poważania u miłośników tej formy wypoczynku, pieszczotliwie nazywana jest "grzalnią gaci" i raczej jest omijana przez nich szerokim łukiem.
 
To ma się zmienić, przynajmniej jeśli chodzi o infrastrukturę. Jak już informowaliśmy, od kilku miesięcy w pomieszczeniach obok pokoju ratowników trwa budowa małego saunarium. Do obecnej sauny dołożone zostaną jeszcze dwie łaźnie - parowa na 5 osób i sucha na 6 osób z osobną częścią wejściową oraz strefą schładzania. W przerwach między seansami sunowymi będzie można schłodzić się nie tylko zimnym prysznicem ale także granulkami lodowymi wytwarzanymi przez agregat. Przy wejściu zamontowany zostanie elektroniczny kołowrót, służący do monitoringu czasu pobytu.

Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, trwa montaż mozaiki w obiekcie, jego budowa powinna się zakończyć w ciągu najbliższego miesiąca, więc bardzo możliwe, że z nowej atrakcji będzie można korzystać jeszcze tej zimy!

Nowy zespół saunowy będzie  kosztował gminę Wadowice ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 250 tysięcy pozyskano z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Saunowicze mają nadzieję, że przy okazji rozbudowy, dyrekcja basenu wprowadzi tzw. poprawne saunowanie czy seanse na wzór tych, które odbywają się w andrychowskiej krytej pływalni i cieszą się sporym powodzeniem.


(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 Stafan 2023-01-25 10:52
250 tysięcy pozyskano z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - ciekawe! to już Wadowice są obszarem wiejskim? no to go rozwijajmy hahahhahaha ale chyba nie z tym burmistrzem
+2 #2 żenada 2023-01-25 11:06
I kolejny znajomy kalusia zarobił :D
żenada goni żenadę !!
A zakładki dalej brak :)
Ciekawe czy kaliński stanie przed sądem w końcu !!!
-2 #3 Elżbieta Ł. 2023-01-25 14:51
No i po cholere na basenie jakieś sanktuarium budować? Od tego kościoła się we łbach poprzewracało.
-3 #4 Kaunarium Wadowice 2023-01-25 15:34
Świątka to chyba zesra przed otwarciem
+2 #5 A 2023-01-25 19:41
Cytuję Kaunarium Wadowice:
Świątka to chyba zesra przed otwarciem

Cytuję Kaunarium Wadowice:
Świątka to chyba zesra przed otwarciem


No raczej wątpię, co ma nową sauna wspólnego z wsiokami w majtkach ? Skoro chodzili smażyć gacie w starej to będą smażyć w nowej.
+3 #6 Haha 2023-01-26 09:56
Cytuję Stafan:
250 tysięcy pozyskano z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. - ciekawe! to już Wadowice są obszarem wiejskim? no to go rozwijajmy hahahhahaha ale chyba nie z tym burmistrzem

Zachowujecie się jak buraki to tak was traktują.

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.