Przy ulicy Putka i Zegadłowicza powstaje ciąg pieszo rowerowy, który połączy się z resztą ścieże
Trwa budowa ścieżki rowerowej pod wadowicki basen

Przy ulicy Putka i Zegadłowicza powstaje ciąg pieszo rowerowy, który połączy się z resztą ścieżek rowerowych w Wadowicach pod Krytą Pływalnią Delfin.

Od jakiegoś czasu przy leżących w ciągu drogi krajowej nr 28 ulicach Putka i Zegadłowicza trwa budowa ciągu pieszo-rowerowego. Docelowo ma on połączyć się z resztą Ścieżek rowerowych w Wadowicach i prowadzić pod Krytą Pływalnię "Delfin" przy ulicy Bałysa. Prace są już mocno zaawansowane.

Tak to obecnie wygląda:

 

 

Wszystko to to część projektu zaplanowanego jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego, który drogą rowerową o długości blisko 5 kilometrów połączyć ma leżącą w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 wadowicką obwodnicę od strony Choczni (ulica Graniczna) przez ulicę Legionów, przy Wale, Lwowską, Putka aż po Zegadłowicza i ulicę Polną w ramach stworzenia zintegrowanego transportu miejskiego. Projekt wykonywany w formie "zaprojektuj i wybuduj" jest wart ponad 16 milionów złotych, z czego większość to dotacja unijna.

Projekt wykonywany jest odcinkami, w miejscach, gdzie gmina przygotowała projekty i pozwolenia. Dotychczas miasto wykonało fragment ciągu pieszo-rowerowego przy wadowickiej obwodnicy (między rondami Andresa i Czumy), Lwowskiej, fragmencie ulicy Legionów, fragmencie ulicy Putka, a także parkingi przy ulicy Sienkiewicza oraz przy dworcu kolejowym. Powstał też nowy odcinek za Maspeksem, który docelowo będzie częścią Velo Skawa, razem z istniejącym już i kilka miesięcy temu wyasfaltowanym odcinkiem ścieżki między wadowickim stadionem Skawy a mostem na Ponikiewce. W tym roku ma tutaj też powstać kolejny odcinek drogi i ścieżki.

 

 

(Marcin Guzik)
(zdjęcia: Facebook Bartosz Kaliński)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+18 #1 werioufgvbh 2023-01-17 17:29
Bardzo dobra rzecz, mam nadzieję, że niedługo ścieżki rowerowe połączą Wadowice, Andrychów, Zator i Suchą.

Po pierwsze, będzie to bezpieczna droga, nie będą tamować ruchu oraz w lato będzie można się przesiąść z samochodu na rower.
-20 #2 żenada 2023-01-17 17:45
nazywania tego bubla kalusia ścieżkami rowerowymi to obraza dla rowerzystów !!
+19 #3 Ela 2023-01-17 17:55
Szkoda, że do samego centrum nie ma ścieżki rowerowej.
-7 #4 Hehe 2023-01-17 18:37
Dobre dla cyganów,będzie sporo triatlonistów,b iegiem na basen i z basenu na rowerze xd
-2 #5 obserwator 2023-01-18 09:23
Kilkukrotne przecięcie ścieżek rowerowych z drogami krajowymi 28 i 52 to jest "super pomysł"!!!!!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.